سپاهی حسینی پور: هواپیمایی “ماهان” که مورد تحریم آمریکا قرار گرفت، نظامیان را حمل می کرد

یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران اعتراف کرد که  هواپیماهای شرکت ماهان در جریان جنگ سوریه اقدام به جابجایی نیروهای نظامی می‌کرده است. با این اعتراف از جانب پاسدار نصرت الله حسینی پور، تائید می شود که ایالات متحده در تصمیم خود برای قرار دادن ماهان ایر در فهرست نهادهای تروریستی، کاملا به جا عمل کرده است.

ایالات متحده پیشتر مجوز پرواز ماهان‌ایر به دلیل همکاری با سپاه پاسداران در جابجایی نیرو و تسلیحات به بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا لغو شده است.

پاسدار  نصرت‌الله حسینی‌‌پور افزود : این را بدانید که در جابجایی نیروها به سوریه فقط با هواپیمای غول پیکر ماهان بود که به داد ما می‌‌رسید، زیرا زیر رگبار دشمن وارد فرودگاه دمشق می‌‌شد و نیروهارا پیاده می‌‌کردند.

وی گفت : هر کشوری که پیمان دوستی با ایران داشته باشد از او حمایت می‌‌کنیم.

وبسایت آئروتلگراف، پیشتر گفته بود :شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا کونوسایا قصد دارد تا شبکه پروازهای بین‌المللی خود را افزایش دهد و با همکاری ماهان‌ایر عملاً می‌تواند امکان پرواز مسافت‌های طولانی این شرکت را فراهم کند.

شرکت هواپیمایی دولتی  ونزوئلا تنها یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ و ۱۲ تا ۱۶ فروند هواپیمای امبرائر مدل E190 در ناوگان هوایی خود دارد. بر اساس اطلاعات وبسایت یادشده، تنها هشت فروند از هواپیماهای این شرکت در حال حاضر پرواز دارند.

ماهان‌ایر در حال حاضر به کوالالامپور، پکن، رم، میلان و بارسلون پرواز دارد. در حالی که پرواز این شرکت به کشورهای آلمان، فرانسه و ایالات متحده آمریکا ممنوع است و آمریکا تلاش می‌‌کند تمام پروازهای ماهان به اروپا لغو شود.

یک دیدگاه

  1. امریکا بایستی تحریم ها را افزایش بدهد تا ریشه اخوندها بخشکد.

    نبودن تحریم یعنی ضلم و ستم بیشتر به ایرانیان، نابودی ایران، پرتر شدن جیب اخوندها و کشتار بیشتر.

Comments are closed.