سپاهی حسین دهقان: «پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، هیچ یک از نظامیان آمریکا در دنیا در امان نخواهد بود»

در ادامه تهدیدات حکومتی در ایران  در پی کشته شدن فرمانده سپاه قدس توسط امریکاییان، پاسدار حسین دهقان، مشاور نظامی علی خامنه‌ای گفت: «دیگر هیچ یک از عناصر نظامی آمریکا در جهان در  امان نیستند».

پاسدار حسین دهقان در گفتگو با سی ان ان گفت: رهبر ما قبلا گفته بود در پی جنگ نیستیم، اما این آمریکا بود که جنگ را شروع کرد پس باید عواقب آن را بپذیرد تنها چیزی که می‌تواند این دوره جنگ را پایان دهد این است که آمریکایی‌ها ضربه‌ای را دریافت کنند که برابر با ضرباتی است که آن‌ها وارد کرده اند.

سپاهی دهقان افزود: آن‌ها نباید به دنبال چرخه جدید باشند. مطمئناً هیچ نظامی ارتش آمریکا، هیچ مرکز سیاسی آمریکا، پایگاه نظامی آمریکا، هیچ کشتی آمریکایی در امان نخواهد بود و آن‌ها در دسترس ما هستند. پاسخ ما قطعی بوده و یک اقدام نظامی علیه مراکز نظامی آمریکا است.

پاسدار حسین سلامی  فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در این باره گفت  : کشته شدن قاسم سلیمانی نقطه آغازی برای پایان حضور آمریکا در این منطقه است، این عبارت ثبت شود، بعدها همه خواهند دید. سپاه به طور قطع انتقام دردناک و پشیمان کننده‌ای از آمریکا خواهد گرفت؛ اما زمان و مقیاس آن مکتوم است.

آخوند مجتبی ذوالنور ،رئیس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به تهدید پرزیدنت ترامپ که گفته بود ۵۲نقطه ایران را خواهند زد  گفت: اگر آن‌ها بخواهند ۵۲ نقطه ما را بزنند ما از آن‌ها به تعداد آیات قرآن سیبل داریم و به تعداد ۱۲۴ هزار پیغمبر، ۱۲۴هزار نفر از آن‌ها را می‌زنیم و هدف قرار می‌دهیم .

مجتبی ذوالنور گفت: خرسی در فلان کوه تخم گذاری کرده گفتند خرس تخم گذار نیست گفتند هر چه از آن دم بریده بگویید بر می‌آید. از قدیم گفتن با گاو درگیر نشوید، چون هیکل و شاخ دارد، اما عقل ندارد، بی عقلی و بیشعوری ترامپ ممکن است او را وادار کند دست به هر کاری بزند. اما این طور نیست که دست جمهوری اسلامی بسته باشد. مطمئن باشید ما به آن‌ها آسیب زیادی خواهیم زد. ذوالنور افزود: امروز عمده قوای آن‌ها در منطقه زیر سیبل و آتش ما است. از ۳۶ پایگاهی که آمریکایی‌ها در منطقه دارند یعنی بحرین به عنوان نزدیک‌ترین پایگاه و جزیره دیه گو گارسیا در اقیانوس هند به عنوان دورترین پایگاه همه در برد موشک‌های ما قرار دارند. آن‌ها نمی‌توانند عمده قوایشان را هم از منطقه خارج کنند.