سپاهی حسین سلامی، برای کسب جایگاه و محبوبیت به دیدار از مناطق سیل زده رفته و وعده می دهد

سلامی در بخشی از سخنان خود در یکی از دیدارهایی که داشت از جمله ادعا کرد که رژیم ایران تحریم های اقتصادی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت

فرمانده کل سپاه پاسداران، سپاهی حسین سلامی در دیدار از مناطقی که در جریان باران های سیل آسای اخیر در خوزستان آسیب جدی دیده بود، قول داد که سپاه در سازندگی این مناطق، حضور گسترده خواهد داشت. این قول در هفته های نخست جاری شدن سیل نیز از جانب سپاه پاسداران داده شده بود. ولی معلوم نیست که تا چه حد  عملی شده باشد.

سلامی در بخشی از سخنان خود در یکی از دیدارهایی که داشت از جمله ادعا کرد که رژیم ایران تحریم های اقتصادی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت و گفت: «جهاد می کنیم و با مدیریت اقتصادی برای ساختن ایرانی که امروز تحت حاکمیت اسلامی است خودمان تصمیم گیرنده می شویم  و هیچ قدرتی نمی تواند برای ما تصمیم گیری کند ؛ و هیچکس نمی تواند تفکرات خود را به حکومت ایران تحمیل کند».

تحلیلگران امور ایران بر این باورند که سپاه پاسداران همچنان به شیوه های مختلف می کوشد بر همه امور کشور مسلط شود و خود را جایگزین دولت کند. و این در حالی که ‏‏خمینی گفته بود:  «‏‏وصیت اکید من به قوای مسلح آن است ،چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند».

مولانا عبدالحمید، امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، در این هفته گفت: «نظامیان بهتر است از رقابت در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی دوری کنند.»

در برخی شبکه های اجتماعی فارسی زبان این ارزیابی عنوان شده که دیدار فرماندهان سپاه از مناطق زلزله زده و سیل زده به دو هدف انجام می گیرد یکی اینکه زمینه سازی برای به دست گرفتن قدرتی است که تدارک آن را از حالا برای آینده می بینند.و با  سفرهای استانی خود به تقلید از محمود احمدی نژاد و حسن روحانی سعی بر نزدیک شدن به مردم و تحریک احساسات آنان به نفع خود می باشند . و از سوی دیگر با تخمین مخارج مجدد بازسازی در مناطق سیل زده و زلزله زده که بسیاری از آنان در شرایط بدی به سر می برند به این بهانه  بودجه لازم را به دولت اعلام کند و سپس آن بودجه را به سوریه بفرستد. روشی که سپاه در تمامی ویرانی ها بعد از بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل در پیش می گیرد و بعد از دریافت بودجه های میلیاردی یک برنامه چندین ساله را اعلام می کند و هیچوقت نه شروع کرده و نه به پایان می رساند. مانند  زلزله کرمانشاه و سیل خوزستان و گلستان و سایر شهرهای ایران .

3 دیدگاه‌

  1. ای پاسدار ملاها، بینی ات از بارها دروغگویی همواره در حال درازتر شدن می باشد. خوزستان جنگ دیده، زلزله کرمانشاه و سیل های اخیر و حالا هم که به دنبال جنگ دیگری هستید!!!

Comments are closed.