سپاهی حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران تهدید کرد که مردم معترض ایران، شدیدا سرکوب خواهند شد

فرمانده سپاه پاسداران برای مردم معترض در ایران خط و نشان کشید و آنان را تهدید کرد که شدیدا سرکوب خواهند شد.

پاسدار سلامی فرمانده سپاه پاسداران، در سخنرانی خود در همایش فرمایشی رژیم، که هدف آن نشان دادن حمایت شهروندان از رژیم بود، خطاب به ده ها هزار نفر معترضینی که در ده ها شهر ایران به خیابان آمده بودند، گفت :  ما هیچ کاری را بی پاسخ نمی‌گذاریم و با همه تسویه حساب می‌کنیم

پاسدار حسین سلامی، افزود : جنگی که در خیابان‌های ما آغاز شد، یک سناریوی کامل جهانی بود. این جنگ تمام شد.

سلامی با این سخنان قصد داشت چنین القاء کند که اعتراض های اخیر ریشه مردمی ندارد و از جانب دولت های بیگانه طرح ریزی شده بود – امری که کوچکترین حقیقتی ندارد.

برخی از  مقامات جمهوری اسلامی پیشتر اعلام کرده‌اند که معترضان افراد کم‌درآمد و “حاشیه‌نشین” بوده‌اند اما اعتراضات آنان توسط گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی “منحرف” شده است.

روح الله خمینی پیشتر گفته بود انقلاب اسلامی ایران مرهون  پابرهنگان است.یعنی همان حاشیه نشینانی که نه تنها تعدادشان کم نشد بلکه روز به روز هم جمعیت شان فزونتر می شود .

سلامی در حالی این هشدار ها را می دهد که  وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی، سپاه پاسداران درجریان اعتراضات مردمی علیه گرانی نرخ بنزین  بیش از ۱۰۰ نفر از کسانی که به گفته آنان “لیدر اعتراض‌ها”بوده اند را بازداشت کرده اند .اما “کمپین حقوق بشر ایران” با انتشار بیانیه ای تعداد بازداشتی‌ها را حدود چهار هزار نفر تخمین زده است.

سلامی گفت : بنزین فقط بهانه بود و “دشمن”تنها  به دنبال اذیت کردن ملت ایران بود.

فرمانده سپاه پاسداران ادعا کرد که حتی رییس جمهوری ایالات متحده نیز در این اعتراضات فرماندهی کرده است .در حالی که

تمامی گروه های سیاسی داخل و خارج از ایران گفته بودند این یک حرکت خودجوش مردمی بوده است و مردم خود رهبر این خیزش بوده اند .

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز پیشتر معترضان به افزایش نرخ  بنزین را “اشرار و تخریب‌کار” خوانده و از نیروهای انتظامی وبسیج و سپاه خواسته بود آتش به اختیار عمل کنند .

خامنه‌ای مرد الهی است

سلامی گفت : نقش و دستور  رهبری برای سرکوب مردم معترض ستودنی است و وی  “مرد الهی” است .

سلامی افزود : با  حضور سپاه پاسداران در کشورهای سوریه، لبنان و عراق ، و حمایت از گروه های حماس و حزب الله و حشدالشعبی و حوثی ها ،خامنه‌ای توانسته است “توسعه نفوذ انقلابش را هزاران کیلومتر آن طرف‌تر برده است.

گفته شده است که حضور نیروهای وفادار به جمهوری اسلامی در جریان مردم معترض عراق در تظاهرات خود شعارهایی را علیه جمهوری اسلامی ،خامنه ای و رهبران سیاسی و نظامی آن سر داده بودند.

سرکوب تظاهرات مردم عراق و و نفوذ مستشاران نظامی ایران در اتاق عملیات سرکوب آنان، نقش اساسی داشته است .

2 دیدگاه‌

  1. سلام //تشکل شبه نظامی مردمی وغیر منظم بسیج در ابتدای جنگ بین ایران وعراق و موفقیت حاصل از تاسیس وآرایش آن در جبهه های جنگی واستقبال غیر قابل وصفی از مردم بخاطر امتیازات حاصل از آن، نظام را برآن داشت که برای کنترل وضع داخل این نیروها می تواند کارائی خوبی داشته باشد وشروع به منظم وآموزش وتجهیز کردن کردند، و بسیج جزئی از استراتژی صادرات انقلاب اسلامی شد،مقاومت حزب الله لبنان نیروی بسیج آن تحت نام التعبئه و در عراق الحشد الشعبی و غیره،بعد از اعتراضات سال ١٣٨٨ نسبت به انتخابات همین بسیج بود که در مقابل مردم ایستاد، والان هم بسیج است که در مقابل مردم ایستاده است، اعتقاد دارم که بسیج در آینده قوی تر خواهد شد،ومردم را در هر شرایطی له می کند..افت وخیزهای صحبت های ترامپ وحضور نیروهای نظامی در خلیج فارس طلاطمی بیش نیست که منطقه را به سنگرهای آبی در مقابل سپاه وبسیج قرار داده،برای رویاروئی با ایران اتاق فکری عاقلانه را می طلبد،باید اندیشید وبفکر روش های مهمی گشت.

  2. ای جانور دوپا، تو یک مزدور و خاعن هستی که شکمت هم خیلی سیر و پر است. پس چرا انگشت کثیف خونالودت را به سمت مردم ستم دیده نکشی؟ ان گردن کلفتت را بعدا به دادگاه خواهیم کشید.

Comments are closed.