سپاهی حسین طائب: «ورود به مذاکره با آمریکا ممکن است موجب سقوط حکومت اسلامی ایران گردد و مطرود است»

 

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نیز با اظهارات ظریف پیرامون امکان انجام گفتگوهای مشروط با آمریکا به شدت مخالفت ورزید و از جمله گفت  : در شرایط فعلی اگر از مسیر اصلی انقلاب اسلامی خارج شویم و با دشمن مذاکره کنیم ، جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد .

آخوند حسین طائب، در باره اعتراضات و موقعیت فعلی جمهوری اسلامی  در منطقه که آن را ناشی از « تاکتیک‌های جنگ نرم، جنگ نیمه سخت و سخت» خواند، تاکید کرد که در شرایط فعلی با دشمن سازش کنیم، قطعا محکوم به شکست  خواهیم بود .

طائب اشاره‌ مستقیمی به هویت «دشمن» مورد نظر خود نکرد . اما احتمال می رود که منظور وی متوجه «مذاکره با آمریکا» باشد .

رییس سازمان اطلاعات از پرزیدنت  ترامپ، به عنوان «عنصرخطرناک» نام برد و گفت : «آمریکایی‌ها برای بقای خود دست به هر کاری می زند اما ترامپ، به عنوان رییس جمهور یاین کشور با تمام توان، تمام ریسک‌ها را انجام می‌دهد» و همین عاملی برای فروپاشی آمریکا خواهد بود.

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در ادامه سخانش گفت: «اگر می‌خواهیم در پیروزی کشورمان در مقابل استکبار جهانی نقش مهمی ایفا کنیم، باید به وعده الهی عمل کنیم و در تقابل با دشمنان خدا باشیم و برای این کار، نیاز است کشورمان روز به روز مسیر پیشرفت، توسعه و قوی‌تر شدن را طی کند.»

آخوند حسین طائب از سال ۱۳۸۸ بیش از یک دهه است که از زمان تشکیل سازمان اطلاعات سپاه با حکم علی خامنه‌ای ریاست این سازمان را بر عهده دارد.

سپاه پاسداران تا قبل از تشکیل این سازمان دارای معاونت اطلاعات بود که از دو بخش حفاظت و اطلاعات تشکیل می‌شد. بعد از اعتراضات سال ۱۳۸۸، علی خامنه‌ای در حکمی ضمن تشکیل سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، طائب را به ریاست این سازمان منصوب کرد. طائب به دلیل مشارکت در سرکوب اعتراضات در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران زیر نظر دولت یا نهاد دیگری نیست و طی یک دهه گذشته با نظارت علی خامنه ای  بخشی از دستگاه اصلی سرکوب اعتراضات در جمهوری اسلامی بوده است.

تحلیلگران می گویند در ادبیات سیاسی مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی دست‌کم در عرصه عمومی، «شکست» یا سخن گفتن از آن جایی ندارد. اما آخوند طائب  در یک سخنرانی جمعی برای فرماندهان سپاه و بسیج از «شکست قطعی» در صورت «سازش» سخن گفته است؛ سخنانی که علاوه بر نگرانی او از موقعیت متزلزل داخلی و جهانی جمهوری اسلامی، بیانگر نگرانی او از اثر گذاری این موقعیت بر شخص علی‌خامنه‌ای است.