سپاهی سلامی، برای پرده پوشی ناکامی ها و ناتوانی های رژیم، اسرائیل را در آستانه اضمحلال توصیف می کند

سپاهی حسین سلامی فرمانده زیاده گوی سپاه پاسداران، در یک رشته خیالپردازی و ارزیابی های موهوم، ادعا کرد که اسرائیل در آستانه فروپاشی کامل قرار دارد و به زودی نابود خواهد شد.

سپاهی سلامی که هر از چندگاه یک بار سخنانی از این قبیل بیان می دارد تا ناتوانی های رژیم و سپاه پاسداران را پرده پوشی کند، ادعا کرد که این بار دولت اسرائیل از داخل فرو خواهد پاشید، و این در حالی که فرمانده سپاه پاسداران و علی خامنه ای پیشتر قول داده بودند که گروه های تروریستی که حکومت ایران آن ها را “جبهه مقاومت” می نامد، موجب نابودی اسرائیل خواهد شد.

سپاهی سلامی برای اثبات ادعای خود، به بحران تشکیل کابینه در اسرائیل استناد کرد که تا کنون چهار دوره انتخابات زود هنگام انجام شده و هنوز یک دولت منسجم به وجود نیامده و ممکن است اسرائیل به انتخابات دور پنجم کشانده شود. ولی برخلاف ادعای خیالپردازانه سلامی، این بحران به اقتصاد و اجتماع اسرائیل آسیبی نرسانده و این کشور همچنان از یک اقتصاد قوی و یک ارتش نیرومند و یک جامعه آزاد و دموکرات برخوردار می باشد.

حسین سلامی که گویا در یک مصاحبه تلویزیونی سخن می گفت، از این جمله این گونه ادعا کرد:

برخلاف تصورات هذیان گویانه سپاهی حسین سلامی، اسرائیل هم اکنون دارای یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است و دستاورد اسرائیل در واکسیناسیون مردم خود، اسرائیل را در مقام اول کشورهای جهان قرار داد و دولت بیشترین کمک مالی را به مردم خویش اعطا کرد تا به علت کورونا سطح زندگی خود را پایین نیاورد. بالا رفتن بهای واحدهای مسکونی در اسرائیل نشان از توانایی مالی مردم ایران کشور دارد.

اسرائیل در حدی قوی است که یکی از معدود کشورهای جهان است که در کنار ایالات متحده و کشورهای اروپای غربی، مقادیر عظیمی تجهیزات پزشکی و دارویی به کشور کورونا زده هند می فرستد.

در مورد انسجام جامعه اسرائیلی، حسین سلامی نمی داند و یا خود را به ندانستن می زند که این گونه بحران های سیاسی، همیشه در دموکراسی اسرائیل وجود داشته است و هرگز مانع پیشرفت کشور نشده، بلکه به عکس، اقتصاد و جامعه اسرائیل، حتی در نبود یک دولت کارا توانسته است به پیشرفت های خود ادامه دهد.

فرمانده زیاده گوی سپاه پاسداران که همیشه با این گونه خیالپردازی ها می کوشد ناکامی ها و کاستی های  نیروهای نظامی و انتظامی رژیم را پرده پوشی کند در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرد که گروه موسوم به “جبهه مقاومت”، یعنی سازمان های تروریستی وابسته به رژیم ایران، توانسته اند به تجارت دریایی اسرائیل آسیب جبران ناپذیری وارد کنند. بخشی از این سخنان خیالپردازانه سپاهی سلامی را می شنویم که گفت:

یادآوری می شود که در طول ماه های اخیر، تنها دو مورد حمله موشکی به کشتی های متعلق به بازرگانان اسرائیل گزارش شده که هیچ یک از آنها حامل کالاهای ساخت اسرائیل و یا واردات به اسرائیل نبوده بلکه بین آفریقا و خاور دور کالا حمل می کرده و آسیب هم آنقدر جزئی بود که کشتی پس از تعمیرات جزئیی در بندر دوبی به راه خود ادامه داد و کشتی دیگر نیز که از آفریقا رهسپار هند بود، توقف نکرد.

در مقابل، رسانه های خارجی گزارش داده اند که اسرائیل در دو سال اخیر دست کم به چهارده کشتی متعلق به سپاه پاسداران که حامل کالا، اسلحه و سوخت برای سوریه بوده آسیب رسانده است و هر بار به حملات موشکی و هوایی برای جلوگیری از استقرار نیروهای نظامی رژیم ایران در خاک سوریه ادامه می دهد.

یکی از کشتی های رژیم ایران که آسیب جدی دید، شناوری بود که از سه سال پیش سپاه پاسداران در نزدیکی سواحل یمن مستقر ساخته بود که پس از آسیب رسیدن به دومین کشتی بازرگانی اسرائیلی که رهسپار هند بود، در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفت و عملا از کار افتاد.

ادعای تمسخر انگیز دیگر سپاهی سلامی آن است که گفت: ثابت شد که کشتیرانی اسرائیل در هرنقطه از عالم که اسرائیلی ها با آن داد و ستد داشته باشند، در خطر است. ظاهرا فرمانده سپاه پاسداران می خواست ادعا کند که آن رژیم قادر است در سراسر دنیا علیه کشتی های اسرائیلی اقدام کند – و این در حالی که دو کشتی بازرگانی اسرائیلی که آسیب بسیار جزئی دیدند، در دریای عمان و دریای عرب مورد حمله قرار گرفتند که با خلیج فارس و ناحیه فعالیت نیروی دریایی سپاه پاسداران، فاصله نسبتا کمی دارند.