سپاهی قاآنی آتش سوزی ناو آمریکای را خرابکاری جلوه گر ساخت و گفت: «آمریکا و اسرائیل، در برابر روزهای سخت»

کمتر از دو هفته پس از حادثه انفجار در نطنز، بالاخره یکی از فرماندهان ارشد سپاه زبان به تهدید گشود، ولی بار هم از بردن نام نطنز خودداری ورزد، اما گفت: «آمریکا و اسرائیل روزهای سختی را در پیش دارند».

از هنگام انفجار نطنز، تنها سخنگوی وزارت خارجه بود که واکنش ملایمی نشان داد و از جمله گفت: «اگر معلوم شود که اسرائیل در این ماجرا دست داشته، با واکنش مناسب روبرو خواهد شد». موسوی در همان حال گفته بود که اسرائیل خود را نخود هر آشی می کند و هر حادثه ای را به خود نسبت می دهد.

منظور موسوی از این سخنان آن بود که هیچ اطمینانی وجود ندارد که اسرائیل در انفجار نطنز نقش داشته است.

سپاهی اسماعیل قاآنی که ادعا کرده بود انفجار در رزمناو آمریکایی ظاهرا کار عوامل خارجی (مثلا ایران یا گروه های ترور وابسته به آن) است، گفت: «اسرائیل و آمریکا در آینده با حوادث سخت تری روبرو خواهند شد».

او گفت: «باید به آن ها بگوییم که این اتفاق پاسخ جنایت های آنان  است که به دست عناصر خود شما روی داده است» و خطاب به اسرائیل و ایالات متحده افزوده گفت: «این روزها، هنوز روزهای خوشی شماست، زیار روزهای بسیار سخت تری در پیش روی شما و رژیم صهیونیستی قرار دارد»

با توجه به آن که در این سخنرانی، شماری از نمایندگان سازمان های تروریستی فلسطینی نیز حضور داشتند، این احتمال قوی تر می شود که او با سخنان خویش می خواسته است چنین تداعی کند که آتش سوزی در رزمناو آمریکایی کار عناصر خرابکاری در داخل آمریکا بوده که ظاهرا به رژیم ایران و گروه های ترور فلسطینی وابسته هستند و ممکن است در آینده عملیات خرابکاری بیشتری در داخل آمریکا انجام دهند.

سپاهی قاآنی، که برخی محافل داخلی در ایران او را شایسته جایگزینی قاسم سلیمانی نمی دانند، ادعا کرد که ارتش آمریکا “سوخته و فرسوده شده است” و با لحن خودستایانه ای افزود: «همه تجهیزات نظامی آمریکا به آهن پاره مبدل خواهد شد».

در آتش سوزی روز دوشنبه در یک ناو آبی – خاکی ارتش آمریکا در بندر سن دیگو در جنوب کالیفرنیا، ۵۷ تن آسیب دیدند که بیشترین شمار آن ها به علت استشمام دود دچار عارضه گردیدند – ولی کسی کشته نشد.