سپاهی قربانی، در واکنش به سخنان وزیر خارجه اسرائیل درباره گزینه نظامی: «اسرائیل کوچکتر از این خرفهاست»

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، به هشدارهای اخیر وزیر خارجه اسرائیل در مورد احتمال جنگ با رژیم ایران پاسخ داد و از جمله گفت که ایران لزومی ندارد به طور مستقیم وارد جنگ با اسرائیل شود، بلکه هزاران موشکی که رژیم ایران در خاک لبنان ذخیره کرده، می تواند این هدف را انجام دهد و اسرائیل را به آسانی نابود کند.

سپاهی مرتضی قربانی، با مقام مشاور فرمانده کل سپاه، از جمله گفت: «اگر اسرائیل مرتکب کوچکترین خطایی علیه ایران شود، از همان لبنان، تل آویو را با خاک یکسان می کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود».

این سخنان سپاهی قربانی یک بار دیگر ثابت می کند که رژیم ایران، که از رویارویی مستقیم با ارتش دفاعی اسرائیل بیم دارد، مردم لبنان و خاک آن کشور را به سپر بلای خود مبدل ساخته و از جمله ادعا می کند که بیش از یک صد هزار موشک و راکت و خمپاره در اختیار حزب الله قرار داده است.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه حکومت نیز با صدور بیانیه ای نوشت: «تهدیدهای اخیر اسرائیل، نشان ضعف و نگرانی رژیم صهیونیستی است و ما به گرونه تجاوز و یا اقدامات احمقانه پاسخی کوبنده و پشیمان کننده خواهیم داد».

سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران در حالی هشدارهای مقامات اسرائیلی را در قاطعیت از دفاع از امنیت کشور “احمقانه” می نامد که رژیم ایران از روز اول شعار مرگ بر اسرائیل را مطرح ساخته و همه سران نظامی و غیرنظامی رژیم، هر روز اسرائیل را به نابودی تهدید می کنند.

سپاهی قربانی در سخنان خود روش نساخت که منطور او و دیگر فرماندهان نظامی رژیم در مورد آن که اگر اسرائیل خطایی کند چیست و کدام یک از اقدامات دفاعی اسرائیل علیه رژیم ایران را غلط و خطا تلقی می کند.

اسرائیل در دو سال گذشته، بیش از یک هزار هدف نظامی رژیم ایران در سوریه را بمباران کرده است. رژیم ایران در دو یا سه مورد کوشید در یک عمل انتقام جویانه، به سوی اسرائیل موشک شلیک کند، ولی در همه این موارد، با شکست روبرو شد.

اکنون بیش از سیزده سال است که در مرز اسرائیل با لبنان آرامش برقرار است و حزب الله بیم دارد که اگر به اقدامی علیه اسرائیل دست بزند، زیان سنگینی متحمل خواهد شد و از این رو به اقدامات تعرضی جدید دست نمی زند.

ییسرائل کاتس وزیر خارجه اسرائیل هفته پیش گفته بود که گزینه نظامی علیه رژیم ایران، امری است که نباید آن را از نظر دور داشت.

سپاهی قربانی، در حالی ادعا می کند که اگر اسرائیل مرتکب غلطی شود، رژیم ایران شهر تل آویو را نابود خواهد کرد که، پایگاه نظامی سپاه پاسداران در ناحیه البوکمال در سوریه یک بار دیگر هدف حمله هوایی قرار گرفت و گزارش گردید که دست کم پنج تن از افراد سپاه قدس و یا نیروهای وابسته به آن کشته شده اند. اکنون بیش از یک سال از آغاز عملیات ساختمانی به هدف احداث بزرگترین قرارگاه نظامی سپاه پاسداران در البوکمال که در نزدیکی مرز عراق قرار دارد می گذرد و بارها هدف حمله جنگنده های ناشناس قرار گرفته که منابع خبری، آن را به اسرائیل نسبت داده اند.

مشاور فرمانده کل سپاه در ادامه اظهارات جنگی خود، ادعا کرد که رژیم ایران قصد تولید بمب هسته ای ندارد. ییسرائل کاتس گفته بود که اگر رژیم ایران همچنان در تلاش ساخت بمب هسته ای باشد و دولت های جهان برای متوقف ساختن آن به اقدامات لازم دست نزنند، اسرائیل ناچار خواهد بود برای دفاع از امنیت و موجودیت خود، به اقدامات لازم دست بزند و گزینه جنگی را نباید از نظر دور داشت.

سپاهی قربانی در پاسخ به این سخنان گفت: «اسرائیل کوچکتر از این حرفهاست که بخواهد علیه ایران از این غلط ها بکند».

سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران در ادامه بیانیه کوتاه خود ادعا کرد که هشدارهای وزیر خارجه اسرائیل و سخنان پیشین وزیر دفاع، در رابطه با تلاش انتخاباتی در اسرائیل بیان شده و این در حالی که سخنان بلندپایگان اسرائیل یکی از سیاست های راهبردی اسرائیل است که در دو دهه اخیر، در هر فرصت لازم تکرار شده است.

یک دیدگاه

  1. خوب درست ولی هزار هدف را زدید ولی آیا تاب خوردن یک موشک در تل اویو را دارید؟اگر راست میگوید فوردو را بزنید یا بیت رهبری را نه افغان ها وپاسدارهای بدبخت و گدا را که از بدبختی سوریه هستند…اگر قابلیت ریسک را داشتید تا حالا هزار دفعه تهران را زده بودید متل سایت اتمی عراق در جنگ اول خلیج … به قول معروف زیاد داد و بیداد نکنید…تا آمریکا نخواهد هیچ چیز نمیشود…اجازه شما هم دست آمریکاست

Comments are closed.