تهدید پاسدار قربانی: رژیم می تواند از خاک لبنان، تل آویو را با موشک ویران کند؛ سپاه انکار کرد

سپاهی مرتضی قربانی در پاسخ به این هشدارها، گفته بود که اسرائیل کوچکتر از آنان است که بتواند این گونه تهدیدها را علیه رژیم “قدرتمند” ایران بیان کند

سخنگوی سپاه پاسداران، سپاهی رمضان شریف، سخنان یکی دیگر از مقامات سپاه را نکوهش کرد که در آن گفته بود رژیم ایران می تواند از طریق خاک لبنان، شهر تل آویو در مرکز اسرائیل را هدف موشک های حزب الله قرار داده و آن را نابود کند.

این سخنان از زبان سپاهی  مرتضی قربانی با سمت “مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران” انتشار یافت که اعتراض شدید وزیر دفاع لبنان را نیز به دنبال آورد.

در هفته ای که گذشت، شماری از بلندپایگان سیاسی و نظامی اسرائیل هشدار داده بودند که اگر رژیم ایران به عملیات جنگی علیه اسرائیل دست بزند، با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد. این هشدار از جمله از زبان نخست وزیر، وزیر دفاع، وزیر أمور خارجه و فرماندهان ارتش دفاعی اسرائیل شنیده شد.

سپاهی مرتضی قربانی در پاسخ به این هشدارها، گفته بود که اسرائیل کوچکتر از آنان است که بتواند این گونه تهدیدها را علیه رژیم “قدرتمند” ایران بیان کند. او در مقام مشاور فرمانده کل سپاه، در ادامه سخنانش گفته بود که کافی رژیم ایران به حزب الله لبنان دستور حمله موشکی دهد و از خاک لبنان است که تل آویو نابود خواهد شد و لزومی به شلیک موشک از خاک ایران نخواهد بود.

به دنبال اعتراض شدید وزیر دفاع لبنان، اکنون رژیم ایران این تهدیدها را پس می گیرد و ادعا می کند که سپاهی مرتضی قربانی مجاز نبوده چنین تهدیدی به زبان آورد و اصولا او مشاور فرمانده سپاه نیست و چنین سمتی ندارد.

سپاهی رمضان شریف که این تکذیب را انتشار داد، در عین حال ادعا کرد که رسانه های همگانی گفته ها را تحریف می کنند و برداشت های نادرست ارائه می دهند.

با این همه، سخنان سپاهی قربانی یک بار دیگر نشان داد که رژیم ایران می کوشد شیعیان لبنان را به گوشت دم توپ در رویارویی با اسرائیل مبدل سازد.

قربانی گفته بود که لزومی به شلیک موشک از داخل ایران نیست، زیرا این موشک ها را از خاک لبنان می توان به سوی اسرائیل شلیک کرد.

انتشار این اعتراف، با اعتراض شدید رسانه های همگانی در لبنان روبرو گردید و اعتراض وزیر دفاع آن کشور را به دنبال آورد.

تهدیدهای سپاهی قربانی در زمانی انتشار می یابد که در داخل لبنان اعتراض های شدیدی علیه حزب الله شنیده می شود و مردم لبنان این گروه را به عنوان مزدوران یک کشور خارجی مورد اعتراض و نکوهش قرار داده و خواهان مهار کردن آن هستند.

یک دیدگاه

  1. سپاهی مرتضی قربانی خودش هم میداند بلوف میزند وفقط میخواهد گنده نمایی کند و تصور میکند که کشور مستقل لبنان همچنان زیر نظر وفرماندهی جمهوری اسلامی ایران میباشد و تماممیت عرضی و استقلال سیاسی و نظامی آنرا فراموش کرده است هرچند که نفوذ مذبوحانه ای هم تابحال درآنجا داشته است. فرمانده عالیرتبه اش علی خامنه ای که دست نشانده ابلیس و شیطان هستش وچیزی جز خونریزی و رجزخوانی ازاین جماعت آخوند بیرون نخواهد آمد.

Comments are closed.