سپاهی مجتبی ذوالنور ابراز آمادگی ظریف برای مذاکرات مشروط با آمریکا را “نشان ذلت و گدایی” نامید و رد کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از سخنان محمد جواد ظریف که گفته بود حکومت آماده مذاکره با آمریکا می باشد ابراز خشم کرد و گفت:  چرا دولت باید از موضع ذلت به دنبال گدایی مذاکره با آمریکا برسد، این اقدام دولت خلاف شأن و نظر رهبری است. محمدجواد ظریف گفته بود  که آماده مذاکره با آمریکا هستیم که این اعلام نظر وی با مخالفت پرزیدنت ترامپ مواجه شده است.

وزیر خارجه حکومت ایران، در آخرین پیام توییتری خود خطاب به پرزیدنت ترامپ گفته بود که اگر به برجام بازگردد و تحریم ها را باطل کند، رژیم ایران حاضر است در چارچوب کشورهای ۵+۱ با آمریکا وارد گفتگو شود.

تندروها در حکومت ایران می گویند که چنین گفتگویی که هدف از آن تغییر برجام و سخت تر کردن شرایط آن برای حکومت ایران باشد، نشان ضعف و ذلت است. ولی طرفداران روحانی می گویند که این ترفندی برای تشویق آمریکاییان به لغو تحریم هایی می باشد که حکومت را به آستانه ورشکستگی کشانده است.

آخوند پاسدار  مجتبی ذوالنوری افزود: این اقدام دولت خلاف شأن و اقتدار ملت ایران است. من نمی‌دانم که دولت به دنبال چه چیزی است؟ آمریکا جز شرارت و بدبختی چیز دیگری برای ملت ما نداشته و سر سوزنی هم از مواضع شیطنت‌آمیز و خبیثانه خود کوتاه نیامده است.

پاسدار ذوالنوری گفت:  منشأ تمام گرفتاری‌های ملت ما آمریکایی‌ها هستند. تحریم‌ها را بر خلاف همه تعهدات‌شان در برجام تشدید کردند. وقتی این چنین است چرا دولت باید از موضع ذلت به گدایی مذاکره با آمریکا بپردازد.

ذوالنوری افزود: این حرکت دولت حرکت بسیار بدی است که به دنبال مذاکره با آمریکاست و امیدواریم که سر عقل بیاید و دست از این حرکت بردارد. این حرکت ناپسند است و مورد قبول ملت ما نیست و نخواهد بود.

پاسدار ذوالنوری گفت: به نظر من وزیر خارجه مجری سیاست‌های آقای رئیس‌جمهوری است، لذا این اقدام وی در راستای اجرای سیاست‌های دولت و آقای رئیس‌جمهوری بوده است نه از سوی رهبری .