سپاهی محمد باقری اعلام داشت که در گفتگو با فرمانده ارتش عراق پیشنهاد کرده است که دو کشور با یکدیگر همکاری کنند

محمد باقری به عراق پیشنهاد می کند که رژیم ایران تجربیات خود را در این زمینه در اختیار ارتش عراق قرار دهد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت اسلامی ایران سپاهی محمد باقری اعلام داشت که در گفتگو با فرمانده ارتش عراق پیشنهاد کرده است که دو کشور برای رویارویی با خطرات حملات هوایی در حریم هوایی عراق با یکدیگر همکاری کنند.

در مورد ماهیت این نوع همکاری ها  توضیح داده نشد اما در گزارش‌های پیشین آمده بود که اسرائیل هشدار داده است که ممکن است در حریم هوایی عراق نیز علیه استقرار عملیات تعرضی رژیم ایران علیه اسرائیل به اقدام دست بزند.

در این گزارش آمده بود که سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به سپاه قدس قصد دارند با برپایی یک  پایگاه موشکی در داخل خاک عراق که به مرزهای اسرائیل نیز نزدیک باشد اسرائیل را مورد خطرات حملات موشکی قرار دهند.

در این گزارشات گفته شده بود که اسرائیل حتی ممکن است علیه این پایگاه های وابسته به حکومت ایران در خاک عراق به حملات هوایی دست بزند.

دولت ایالات متحده به اسرائیل هشدار داده بود که از چنین کاری خودداری ورزد زیرا ممکن است منجر به افزایش بحران در منطقه گردد.

اسرائیل در گذشته کوره اتمی عراق را با موفقیت کامل بمباران کرده بود و اکنون با هواپیماهای جدیدی که در اختیار دارد به آسانی می تواند پایگاه ها و مراکز استقرار موشکی حکومت ایران و سپاه پاسداران را نیز نابود کند.

اکنون محمد باقری به عراق پیشنهاد می کند که رژیم ایران تجربیات خود را در این زمینه در اختیار ارتش عراق قرار دهد.

نخست وزیر عراق پیشتر اعلام کرده بود که اجازه نخواهد داد که هیچ نیروی خارجی در داخل آن کشور پایگاه برپا کند.

اما حکومت ایران دارای نیروهای متعدد محلی و افراد سپاه پاسداران در داخل خاک عراق است که جیش الشعبی نامیده می شوند و حقوق خود را از حکومت ایران دریافت می کنند.

حکومت ایران همچنین از عراق خواستار شده که دستور خروج نیروهای ارتش آمریکا در آن کشور را بدهند.