سپاهی پاسدار باقری:امارات متحده عربی در تصمیم خود برای صلح با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند

حکومت اسلامی ایران از توافق امارات با اسرائیل به وحشت افتاده است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ایران گفت: چنان چه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت حکومت  اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات عربی متحده می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

پاسدار محمد باقری در این باره گفت: متاسفانه در این ایام با مصیبت بزرگ ایجاد ارتباط بین رژیم عربی متحده و اسرائیل  مواجه شدیم که فوق‌العاده جای تاسف و تاثر و نگرانی دارد

او امارات را تهدید کرد و افزود:  چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات عربی متحده می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قطعا رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح حکومت اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد.

پاسدار باقری افزود:  برای کشور امارات به‌عنوان یک کشور عربی و مسلمان چنین رابطه‌ای به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست که با رژیم متعرض به قبله اول مسلمین که مردم فلسطین را آواره و مورد کشتار و زندانی قرار داده، ایجاد رابطه سیاسی و اقتصادی کرده و آن را به‌طور علنی اعلام کند.

او در حالی این سخنان را مطرح میسازد که حکومت اسلامی ایران که خود را مسئول مسلمانان جهان می داند با چین کمونیستی ، رابطه قوی نظامی و اقتصادی دارد .چین که در قتل عام مردم مسلمان این کشور شهره عام و خاص شده است و برای نابود کردن مسلمانان این کشور دست به هر کاری از جمله عقیم کردن زنان مسلمان اویغور میزند  و آنها را در اردوگاه های کار اجباری به بردگی می کشاند .

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  حکومت گفت: از این پس رویکرد رژیم اسلامی ایران  به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح حکومت  نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت حکومت اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات عربی متحده می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

او گفت: توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده است کشور امارات عربی متحده نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند و مسیری را ادامه ندهد که به ضرر امنیت منطقه و کشورش باشد که این قابل پذیرش نیست.

انور قرقاش، وزیر خارجه امارات، در واکنش به اظهارات تند مقامات حکومت ایران، در ارتباط با توافق روابط امارات و اسرائیل  گفت: «این “توافق” درباره حکومت  ایران نیست. این مربوط به امارات عربی متحده ، اسرائیل و ایالات متحده است».

انور قرقاش افزود:  «این به هیچ عنوان به معنای ایجاد نوعی گروه بندی علیه رژیم ایران نیست».

وزیر خارجه امارات گفت: «ما رابطه بسیار پیچیده‌ای با ایران داریم. در حالی که ما نگرانی‌های خودمان را داریم، این احساس را هم داریم که مسائل باید از طریق دیپلماسی و تنش زدایی حل شوند.