سپاهی پاسدار یدالله جوانی:مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها انجام نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم جرأت اقدام نظامی علیه ما را نخواهند داشت

سپاهی پاسدار یدالله جوانی:مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها انجام نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم جرأت اقدام نظامی علیه ما را نخواهند داشت

سپاهی  یدالله جوانی  در واکنش به سخنان شب گذشته پرزیدنت ترامپ که گفته بود حاضر است درباره برنامه هسته‌ای ایران با حکومت اسلامی مذاکره کند گفت:مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها انجام نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم جرأت اقدام نظامی علیه ما را نخواهند داشت.

وی افزود: ترامپ فکر می‌کرد با تحریم‌ها و فشارهای جدیدی که آمریکا پس از خروج از برجام بر جمهوری اسلامی تحمیل می‌کند، ایران دچار نوعی به هم ریختگی داخلی می‌شود و در نهایت به مذاکره و گفت‌گو با آمریکا تن خواهد داد اما در عمل چنین اتفاقی نیافتاد.

سپاهی پاسدار جوانی معاون سیاسی سپاه تصریح: در سال جاری شاهد این بودیم که از یک طرف سپاه را در فهرست سازمان های ترویستی قرار دادند و از طرف دیگر ناو هواپیمابر خودشان را به منطقه اعزام کردند و یک نوع ادبیات جنگی را در پیش گرفتند.

شب گذشته پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید و در پاسخ به پرسشی درباره احتمال جنگ و حمله به حکومت اسلامی ایران گفت:می‌شود گفت این احتمال همیشه هست. من نمی‌خواهم بگویم نه، ولی امیدواریم چنین چیزی روی ندهد.

پرزیدنت ترامپ در مورد واکنش‌ها به ارسال یگان بمب‌افکن و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس آبراهام لینکلن گفت: آن‌ها ما را تهدید می‌کردند و ما باید امنیت مناسبی برای این کشور و دیگر نقاط داشته باشیم. ما کشتی‌هایی داریم که به طور کامل مسلح و آماده هستند.

ساعاتی پس از آنکه پرزیدنت ترامپ احتمال درگیری نظامی را با حکومت اسلامی ایران رد نکرد مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، یک بار دیگر هشدار داد که هر گونه حمله احتمالی حکومت ایران یا گروه های مورد حمایت جمهوری اسلامی به منافع آمریکا، با واکنش “سریع و قاطع” ایالات متحده مواجه خواهد شد.

آقای پمپئو پنجشنبه (۹ مه) با صدور یک بیانیه رسمی گفت: “رژیم در تهران باید درک کند که هرگونه حمله توسط آنها یا گروه های نیابتی با هر هویتی که باشند علیه منافع و شهروندان آمریکا، با پاسخ سریع و قاطع آمریکا مواجه خواهد شد.”

سپاهی جوانی در ادامه گفت:به نظر می‌رسد تصور آنها این است که اگر یک نوع ادبیات نطامی را چاشنی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی خودشان بکنند، ملت ایران مرعوب شده و دولتمردان جمهوری اسلامی تن به مذاکره می‌دهند. این همان چیزی است که ترامپ در سخنان اخیر خودش اعلام کرده که آماده است تا مقامات جمهوری اسلامی با او تماس بگیرند و پای میز مذاکره بنشینند.

سپاهی جوانی در حالی سخن از تن ندادن رژیم به مداکره با آمریکا می زند که مقام های سیاسی دولت پرزیدنت ترامپ اعلام کرده اند که هدف آنها از در پیش گرفتن سیاست فشار حداکثری به حکومت ایران تغییر رفتار این حکومت می باشد و به گفته آنها در غیر این صورت فشار ها و تحریم ها همچنان ادامه دارد.

 

2 دیدگاه‌

  1. معلوم است که ید الله جوانی و حسن سلامی و قاسم سلیمانی و سایر دارودسته شیطان صفت آنها در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همیشه طالب جنگ و خونریزی بوده اند و بویی از مذاکره و صلح نبرده اند زیرا جایشان محکم است و راحت زندگی میکنند و جنگ را برای ملت ایران به ارمغان می آورند تا بیش از گذشته از جیب ملت ایران پولدارتر شوند.

Comments are closed.