سپاه سایبری سپاه پاسداران، با انتشار اخبار جعلی علیه اسرائیل، انفجار بیروت را نتیجه حمله اتمی می داند

در همان حال که گروه های زیادی از مردم لبنان، در تظاهرات خیابانی، حزب الله را به دست داشتن در انفجار دهشتناک بندر بیروت متهم می سازند، شبکه های سیاسی و اجتماعی وابسته به حکومت ایران می کوشند با انتشار اخبار جعلی، به شیوه ای، اسرائیل را مسئول این انفجار ویرانگر معرفی کنند تا شاید بتوانند حزب الله را از مظان اتهام دور سازند.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز (دوشنبه) در همایش رسانه ای تایید کرد که هنوز چون و چند انفجار در بیروت مشخص نگردیده است. پیشتر اعلام شده بود که دولت لبنان هیاتی را برای بررسی این فاجعه برپا ساخته است. همچنین، برخی سازمان های بین المللی که در این کار تخصص دارند، امیدوارند که در این تحقیقات شرکت داده شوند – گرچه، حزب الله تهدید کرده که هیچ نهاد خارجی نباید در این تحقیقات شرکت داده شود.

در شبکه های اجتماعی که توسط سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات حکومت ایران اداره می شود، از جمله، از قول فردی به نام نادر طالب زاده نگاشته شده که “چنین انفجاری با این وسعت و اندازه، نمی تواند کار آمونیاک باشد”. منظور این فرد یک ماده انفجاری به نام نیترات آمونیوم است که در ساخت بمب دستی و تولید کود شیمیایی به کار می رود. ادعای او در مورد آمونیاک، به  مخازن بزرگ آمونیاک در بندر حیفا در اسرائیل مربوط می شود که دولت اسرائیل از مدتها پیش این مخازن را تخلیه کرده و آمونیاک را به محلی دوردست و بدور از اماکن مسکونی منتقل ساخته است.

شبکه های اجتماعی وابسته به رژیم ایران همچنین ادعا کرده اند که چنین انفجار پرقدرتی، تنها به کمک یک بمب کوچک اتمی امکان پذیر است. به گفته این شبکه ها، تنها اسرائیل است که در منطقه خاورمیانه بمب هسته ای دارد.

در ادامه این پیام جعلی آمده است که بمب هسته ای، با کمک یک موشک هدایت شونده به سوی انبارهای بندر بیروت شلیک شده بود.

گفتنی است که اگر سلاح تمی موجب انفجار می گردید، تشعشعات آن سراسر لبنان و کشورهای همسایه آن و از جمله اسرائیل را فرا می گرفت. همچنین، اگر حمله موشکی صورت گرفته بود، باز هم قطعات منفجر شده آن در محل باقی می ماند.

سپاه سایبری وابسته به سپاه پاسداران، هر روز صدها پیام دروغین با این شیوه انتشار می دهد تا اذهان عمومی از مسئول دانستن حزب الله لبنان منحرف شود.

سامانه خبری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران نیز امروز (دوشنبه) در انتشار این گونه خبرهای موهوم، به سپاه سایبری پیوست و در یک فیلم کوتاه، فردی را نشان داد که ظاهرا یونیفرم نظامی به تن دارد و ادعا می کند که انفجار در اثر بمب هسته ای بوده و تشعشع آن سراسر منطقه را فرا گرفته است

 

برخلاف دروغ پردازی فردی که سخنان او را شنیدید، همه جوامع بین المللی خواهان بررسی دقیق این فاجعه هستند، ولی حزب الله لبنان است که با حضور کارشناسان غیر لبنانی در انجام تحقیقات مخالفت می ورزد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز امروز در این رابطه گفت: «ابعاد و ریشه های این حادثه در دست بررسی است».

برخی آشنایان امور میگویند که در کنار انبار نیترات آمونیوم، چندین انبار اسلحه متعلق به حزب الله نیز منفجر شده و همین امر است که سپاه پاسداران ایران و حسن نصرالله نسبت به افشاگری در مورد آن وحشت دارند.