سپاه قول یاری رسانی به سیل زدگان را داده بود، ولی اکنون ارتش است که وارد میدان می شود

پس از آن که سپاه پاسداران به مردم سیل زده در استان سیستان و بلوچستان قول داد که نگران نباشند، زیرا همه کمبودهای آن ها را جبران خواهد کرد، اکنون معاون اجرایی ارتش می گوید که با وجود کمبود امکانات و نبود سوخت کافی هر آنچه که در توان نیروهای آمادی و امدادی ارتش باشد در اختیار مردم مناطق سیل‌زده قرار خواهد گرفت.و امدادرسانی در این مناطق ادامه خواهد داشت . سپاه پاسداران پیشتر ادعا کرد ه بود که در منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان مستقر شده است

محمد محمودی  افزود: عملیات امدادرسانی و مردم‌یاری یگان‌های ارتش در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان تا بازگشت کامل اوضاع این مناطق به وضعیت عادی ادامه خواهد یافت.

در جریان وقوع زلزله در کرمانشاه مردم از ارتش بسیار تشکر کردند چرا که اولین گروه امداد رسان به مردم ارتش بود علیرغم نداشتن امکاناتی مشابه سپاه اما در کنار مردم ایستاد و تا اخرین لحظه به انان کمک کرد .

کاربری در شبکه  اجتماعی در این باره نوشته بود ارتش با مردم است اما سپاه دزد و قاتل است او برای دزدی و چپاول به مناطق زلزله زده کرمانشاه امد .

نظامی محمودی گفت: در ادامه عملیات مردم یاری و امدادرسانی یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق سیل‌زده، تجهیزات مهندسی نیروی زمینی ارتش به‌ویژه در مناطق روستایی نیک‌شهر، نوبندیان و نگور، اقدامات لازم در بازسازی معابر، جاده‌ها و پل‌های ارتباطی و آبرسانی به مدارس و مراکز آموزشی را با تمام ظرفیت ممکن و استعداد موجود انجام دادند.

معاون اجرایی ارتش افزود: همچنین پخت و توزیع نان و مواد غذایی به‌ویژه غذای گرم، توزیع اقلام دارویی و بهداشتی مورد نیاز، انجام دهها سورتی پرواز توسط بالگردهای نیروی زمینی ارتش نیز از دیگر اقداماتی است که ارتش جمهوری اسلامی ایران طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان با حضور همه نیروهای امدادی، آماده و مهندسی از یگان‌های تابعه ارتش اعم از نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی در کنار سایر نیروها و نهادهای حاضر در منطقه انجام داده است.

محمودی گفت: هرچند در حال حاضر شرایط بحرانی منطقه فروکش کرده و اوضاع در حال بهبود و آرام شدن است، اما عملیات امدادرسانی و مردم یاری یگان‌های ارتش در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان تا بازگشت کامل اوضاع این مناطق به وضعیت عادی ادامه خواهد یافت.