سپاه پاسداران، از طریق واحد هوافضای خود، قصد دارد بر صنعت خودرو سازی ایران مسلط شود

در ادامه تلاش سپاه پاسداران برای تسلط بر همه امور تولیدی و مدیریتی ایران، اعلام شد که قصد دارد بر صنایع خودروسازی ایران نیز مسلط شود و در تهران اعلام شد که نیروی هوافضای سپاه پاسداران به صنایع خودروسازی ایران رخنه کرده و می کوشد آن را به تسلط خود درآورد. اکنون مدت مدیدی است که صنایع خودرو سازی ایران با بحران شدید روبرو می باشد و اختلالات گسترده ای در آن رخ داده است. ولی سپاه پاسداران ادعا می کند که قادر به حل این مشکل می باشد و حاضر است این رشته مهم تولیدی را در اختیار بگیرد.

پاسدار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسدارن در این رابطه  گفت: بزودی تجربیات تحقیقاتی‌مان را به خودروسازان منتقل خواهیم کرد، و در بحث افزایش کیفی، ارزان سازی، کاهش مصرف سوخت و بومی سازی قطعات تغییرات چشمگیری را انجام خواهیم داد.

بدین سان سپاه بر سایر رشته های اقتصادی ایران مسلط می شود تا اینگونه به درآمدهای خود اضافه کند و بر بخش های دیگری از منابع اقتصادی کشور دست یابد.

پاسدار امیرعلی حاجی زاده افزود: دشمنان ما با برنامه، صنعت خودروسازی کشور را تحریم کردند و ما تبعات آن را در دو سال گذشته  با دپوی خودرو‌های ناقص در پارکینگ‌ها دیدیم.

وی گفت:  در حوزه الکتریک و الکترونیک مجموعه ما توانمند است و می‌تواند تجربیات خود را در رفع کاستی‌های موجود ارائه کند البته شاید در بعضی از موارد نیاز به ورود فیزیکی ما نباشد و فقط تجربیات و اطلاعات خود را منتقل کنیم.

پاسدار حاجی زاده افزود: اگر قطعه سازی در کشور ، انحصاری شود این شروع فساد و اذیت کردن قطعه ساز خواهد بود ما در تجربه‌های دفاعی خود هیچ وقت کاری نکردیم که تامین کننده و سازنده انحصاری شود.

همزمان حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با  فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، به بررسی چارچوب‌های همکاری بین طرفین در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی را مورد بررسی و توافق قرار دادند.

بر این اساس، این توافق نامه مقرر شد تا قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران  در حوزه معدن، در بخش پهنه‌های اکتشافی و ژئوفیزیک هوایی با معاونت معدنی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی همکاری‌های جدیدی را آغاز کند.

یکی از موارد مهم در این تفاهم نامه،  فعال کردن معادن غیرفعال توسط سپاه بوده است.

همچنین در بخش صنعت نیز، مقرر شد تا سرمایه‌گذاری‌های مشترکی از سوی قرارگاه خاتم‌الانبیا با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه صنایع ‌تک صورت گیرد.

علاوه بر این مقرر شد تا معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ۱۰ رشته دارای اولویت به منظور تعمیق ساخت داخلی، کاهش ارزبری و استفاده از فناوری‌های نو، همکاری‌های مشترکی را با قرارگاه خاتم‌الانبیا آغاز کند.