سپاه پاسداران، اکنون می خواهد بر نهادهای سیاسی کشور نیز مسلط شود و رژیم نظامی برقرار سازد

پس از سخنان تملق آمیز علی خامنه ای نسبت به سپاه پاسداران و نقشی که در جامعه ایران ایفا می کند، حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران نیز به صراحت گفت که از این پس باید اداره امور کشور به سپاه سپرده شود تا هرچه زودتر بتواند آرمان حکومت ایران را که همانا ایجاد یک جامعه اسلامگرا در داخل کشور و صدور انقلاب به کشورهای همسایه است دسترسی یابد.

علی خامنه ای در دیداری که با فرماندهان ارشد سپاه داشت، آنان را به پویایی و ادامه التهاب انقلابی تشویق کرد و نقش سپاه در جامعه غیرنظامی ایران را نیز مورد تحسین قرار داد. برخی تحلیلگران با استناد به این سخنان ارزیابی کردند که ممکن است خامنه ای بخواهد اداره امور کشور را به تدریج به سپاه انتقال دهد و در واقع به یک کودتای نظامی دست بزند، که از این پس خواست و اراده مردم نیز هیچ نقشی در برنامه های حکومتی نداشته باشد.

سپاهی حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، امروز (پنجشنبه) در سخنانی گفت: «سپاه برای ساختن ایران اسلامی عجله دارد».

بدین سان، سلامی که بی تردید یکی از پرحرف ترین و زیاده خواه ترین افراد حکومتی است، رسالت سپاه را تنها در حفظ امنیت کشور و حفاظت از رهبر نمی داند، بلکه می خواهد به یک بازوی اجرایی مبدل شود و نهاد ریاست جمهوری و مجلس را پشت سر گذارد و در واقع، یک حکومت کاملا نظامی را در ایران برقرار سازد.

تحلیلگران می گویند، پس از آن که سپاه به طور کامل بر ارتش ایران مسلط گردیده و همه امور نظامی و به ویژه اتم و موشک را نیز در انحصار خود گرفته، و پس از تسلط بر بخش اعظم فعالیت های اقتصادی ایران، اکنون می خواهد امور اجرایی را نیز به دست گیرد و کوچکترین آثار دموکراسی ظاهری را نیز زیر پا گذارد.

فرماندهان سپاه بر این گمان هستند که باید فشار علیه زنان در امور حجاب، سخت گیری ها نسبت به رفتارهای اجتماعی مردم، سرکوب اقلیت ها و خاموش کردن دگراندیشان و مخالفان حکومت، هرچه بیشتر افزایش یابد. به باور فرماندهان سپاه، حکومت باید خواسته های خود را با زور و خشونت بیشتر بر مردم تحمیل کند و آن چه را سلامی “شتاب بخشیدن به اسلامی ساختن ایران” نامیده عملی سازد.

حسین سلامی که امروز (پنجشنبه) در مراسمی در شهر اراک سخن می گفت، ادعا کرد که سپاه پاسداران دلسوزترین نهاد نسبت به مردم است. او با گفتن این سخن که سپاه برای اسلامی ساختن هرچه بیشتر جامعه ایرانی بی تاب است، گفت: «سستی و کاهلی را باید کنار گذاشت و با انگیزه راسخ و روحیه جهادی، در جهان درخشید و شهرها و روستاها باید آباد باشند».

4 دیدگاه‌

  1. وقتی مردم خفه شدن و لام تا کام یه کلمه بر علیه این جنایتکاران نمیگن این بی شرف ها هم هر غلطی که دل شون میخواد انجام میدن ‌

  2. این اتفاق خیلی وقت است که افتاده است ، آغاز آن سال ۷۶ بود ، اکنون شورای نگه بان ،خبرگان ، خودروسازی ، صدا وسیما ، قوه قضائیه ، ارتش ، نیروی انتظامیجو جو، اکثر بانکها ، روابط خارجی جهان اسلام ، اقتصاد ایران ، ائمه جمعه ، آستان قدس و …. کاملا در کنترل سپاع است ، دولت و مجلس هم هیچ اختیاری جز فرمانبری ندارند.

  3. بنظر بنده ارتش را هم بتوانند با سپاه ادغام کنند بهتره انصافا سپاه برای مردم وحکومت زیاد زحمت کشیده ومیکشد ارتش هم تلاشش میکند وبرای کشور خدمت زیادی کرده ونباید زحمات انرا نادیده گرفت

Comments are closed.