سپاه پاسداران، بر اجرای پروژه احداث راه آهن شهر کرد نیز چنگ انداخت و آن را به عهده گرفت

قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران،  اجرای طرح راه‌آهن شهرکرد را هم به دست گرفت.پاسدار سعید محمد گفت: تاکون طرح های ریلی بسیاری از سوی قرارگاه خاتم‌الانبیاء در کشور اجرایی شده که اگر راه‌آهن شهرکرد نیز  در اولویت قرار بگیرد، بزودی اجرای آن را آغاز خواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در ادامه افزود: سپاه پاسداران، روزبه‌روز در تمام عرصه‌ها کار خود را توسعه می‌دهد.

تحلیلگران می گویند: در دو دهه ی گذشته هیچ فعالیت سودآور اقتصادی از چنگ اندازی  نیروهای سپاه در امان نبوده است. حمایت رهبری و استفاده از رانت های اطلاعاتی و نیروی سازمان‌یافته ی نظامی، سپاه را در برخی حوزه ها میدان دار بی رقیب تجارت و تولید کرده است. این فعالیت ها مدت هاست امر پنهانی نیستند، گرچه شاید ابعاد واقعی آن بر همه آشکار نباشد. فعالیت اقتصادی سپاه از بانکداری تا صنایع نفتی را دربر می گیرد. بزرگترین شرکت های ساختمانی و راه سازی، و مهمترین صنایع و کارخانه ها یا به سپاه متعلق اند یا به شرکت های ظاهرا خصوصی زیر مجموعه ی این نهاد نظامی است.

پاسدار سعید محمد گفت: بعد از تحریم‌ها، شرکت ایتالیایی فعالیت خود را در ایران تعطیل کرد و حتی تولیدات نقشه‌ای را با خود برد و انجام این پروژه‌ها نیاز به لایسنس داشت که هیچ کشور خارجی لایسنس را به ایران نفروخت و تنها با تکیه بر توان داخلی ۷۰ درصد تجهیزات ساخته و نصب شد و در نتیجه اکنون شاهد هستیم که ۴۰ درصد بنزین کشور با کیفیت بسیار بالا و ۲۰ درصد گازوئیل کشور در داخل تولید می‌شود.

این مقام ارشد سپاه  افزود: در صنایع دیگر مانند فولاد و مس نیز به همین شکل است و به طور تقریبی عرصه‌ای نیست که در آن ورود نکرده باشیم .

سپاهی سعید محمد افزود: مجموعه کارگاهی قرارگاه ،توانسته است در تمامی  حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع ورود کند و به توسعه کمک ‌کند.البته ما  به صورت پیمانکار طراحی و ساخت در طرح‌های دولتی ورود می‌کنیم.

پاسدار محمد گفت: توانسته ایم با امضای تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری های سراسر کشور از جمله شهرکرد در زمینه  ایجاد بوستان و فضاهای گردشگری و سالن‌های ورزشی، ایجاد فضاهای گردشگری و درمانی نیز فعالیت کنیم .

او، افزود: قبل از دولت ما در حوادثی مانند زلزله و سیل ورود می کنیم و مدیریت حوادث را در دست داریم. یکی از ویژگی‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء این است که با شرایط دولت کنار می‌آید و حتی  اکنون که منابع مالی دولت محدود است، این قرارگاه با ایجاد توازنی به کار خود ادامه می دهد.

پاسدار سعید محمد گفت:  ۱۳ هزار دستگاه و ماشین‌آلات، تجهیزات قرارگاه خاتم، و ناوگان دریایی و هلیکوپتری و نیز دستگاه‌های خاص برای حوزه معادن موجود است.

این فرمانده قرارگاه خاتم افزود : در زمینه کشاورزی نیز سال هاست که ورود کرده ایم و در صنعت کشت و صنعت پیشتاز بوده و در زمینه دام هم صادرات داریم.