سپاه پاسداران،  مقر نیروهای پیشمرگه کردستان را با حملات موشکی خود هدف قرار داده است

حزب دموکرات کردستان ایران خبرداد که نیروهای سپاه پاسداران،  مقر نیروهای پیشمرگه کردستان را با حملات موشکی خود هدف قرار داده است .

در ادامه این خبر امده است که سپاه پاسداران  با استفاده از پهپاد و با راکت مقر نیروهای پیشمرگه را هدف قرار داده و  در جریان این حمله به یکی از مقررات نیروی پیشمرگه خسارات جدی وارد آمده است.

در طی ماه های گذشته،  خبرگزاری‌های داخلی حکومت  ایران از حملات موشکی سپاه پاسداران به مواضع حزب دموکرات کردستان ایران و کومله در ارتفاعات آلاله، چومان و حاجی عمران خبر دادند که در مرز استان کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق واقع شده‌اند.

خبرگزاری ایرنا نوشته بود که با تداوم حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران، مصطفی هجری و خالد عزیزی، رهبران حزب دمکرات کردستان ایران، «به نیروهای خود دستور داده‌اند» تا به اردوگاه اصلی در کویه (کوی‌سنجق) عراق بازگردند.

ایرنا نوشت که اعضای کومله و دو شاخه دموکرات «قرار شد» در آن تاریخ جابه‌جا شده و به مکان‌های دیگر کوهستانی در شمال عراق عزیمت کرده و پایگاه‌های دیگری را در مناطق دورتر ایجاد کنند.

گفته شده است که این حملات سپاه پاسداران همزمان بود با حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان (پ‌کا‌کا) در منطقه هفتانین شمال عراق.

مقامات محلی منطقه حاجی عمران اقلیم کردستان عراق نیز  اعلام کردند که توپخانه رژیم ایران همزمان با حملات هوایی ترکیه، این منطقه را بمباران کردند. در این حملات روستای آلانا مورد هدف قرار گرفت. سپاه پاسداران  گروه‌های مخالف کرد ایرانی را که در منطقه مرزی مستقر بودند، هدف قرار داد.

 

فرزنگ احمد، شهردار حاجی عمران، نیز پیش از حملات هوایی ترکیه، این منطقه هدف توپخانه‌های سپاه پاسداران قرار گرفته بود. فرزنگ احمد گفت: «ما فکر می‌کنیم که دو کشور در این حملات هماهنگ عمل کرده‌اند زیرا این نخستین بار است که ترکیه به این منطقه حمله می‌کند».

شهردار حاجی عمران افزود: «این منطقه به‌طور منظم هر سال مورد حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران  قرار می‌گیرد. رژیم اسلامی ایران گروه‌های مخالف کرد را هدف قرار می‌دهد».

محمدجواد ظریف، نیز پیشتر در دیدار با  همتای ترکیه‌ای خود مولود چاووش اوغلو در آنکارا بر همکاری مشترک دو کشور علیە احزاب مخالف در مرز کردستان تأکید کرده بودند.