سپاه پاسداران ادعا کرد: مقر احزاب کُردی را هدف حملات موشکی خود قرار داده است. اما نیروهای پیشمرگه کرد ان را تکذیب کردند

سپاه پاسداران مدعی شد که نیروهایش در روزهای اخیر توانسته اند  با اجرای یک سلسله «عملیات گسترده»  تعداد زیادی از مقر گروه‌هایی که آنها را «گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب» خواند، در جدار مرزی منطقه شمال‌غرب ایران منهدم کند.

این نهاد نظامی رژیم ایران در ادامه افزود:  «در این عملیات که با استفاده از پهپادها، توپخانه و موشک‌های هوشمند نیروی زمینی سپاه انجام شد تعدادی زیادی از عناصر مهم و سرشناس پیشمرگه های کرد کشته شده  و تعداد دیگری نیز مجروح شدند.»

سپاه پاسداران مدعی شده که «این عملیات یکی از بزرگترین عملیات‌های نیروی زمینی سپاه بود که طی آن تلفات سنگینی به ضد انقلاب وارد شده و منجر به غیر عملیاتی شدن پایگاه های آنان در جدار مرز شد».

همزمان کاوه بهرامی مسئول دستگاه فرماندهی نیروی پیشمرگه کردستان در پاسخ به این ادعای سپاه پاسداران گفت: « حملات موشکی سپاه پاسداران صحت و سقمی ندارد و ما در این مناطق مقر ثابتی نداریم».

او گفت: »سپاه پاسداران در توپباران و موشک‌باران خاک اقلیم کردستان، خانه‌های مردم را هدف قرار می‌دهد و خسارت فراوانی را هم به مردم منطقه وارد کرده است.

این مسئول دستگاه فرماندهی نیروی پیشمرگه کردستان با رد ادعاهای سپاه پاسداران مبنی بر جان‌باختن و مجروح شدن پیشمرگه‌های کردستان در توپباران عنوان کرد: «پیشمرگه‌های کردستان در سلامتی کامل به سر می‌برند و خسارت جانی را نداشته‌ایم».

در ادامه این گزارش به نقل از منابع محلی در مرز ایران و عراق آمده است که روز گذشته(پنجشنبه) ، ارتفاعات اقلیم کردستان عراق هدف حملات موشکی پهپادهای سپاه پاسداران قرار گرفتند.

گفته شده است که پهپادهای سپاه پاسداران محل سکونت مردم و ارتفاعات «تلان» از توابع سیدکان در اقلیم کردستان را هدف قرار دادند.

پس از حملات موشکی سپاه پاسداران، توپخانه‌های سپاه ارتفاعات «بریزین» را به شدت توپ باران و خسارت فراوانی را به مردم منطقه وارد کردند.