سپاه پاسداران از اقدام حکومت خودگردان فلسطینی در قطع همکاری های امنیتی با اسرائیل ابراز خشنودی کرد

حکومت خودگردان فلسطینی و شخص محمود عباس رئیس آن، در سال های اخیر همیشه منفور رژیم ایران بوده اند، ولی اکنون که عباس از قطع همکاری های امنیتی با اسرائیل خبر میدهد، سپاه پاسداران بیانیه ای در تمجید از این اقدام انتشار داد.

محمود عباس روز گذشته اعلام کرد که در اعتراض به تصمیم جناحی از کابینه اسرائیل که قصد دارد دره اردن و شهرک های اسرائیلی نشین در کرانه باختری را رسما به خاک این کشور ملحق کند، اعلام داشت که همکاری های امنیتی با اسرائیل را متوقف می سازد.

هدف اصلی این همکاری، خنثی کردن عملیات تروریستی حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین است که نه تنها از نابودی اسرائیل سخن می گویند، بلکه براندازی حکومت خودگردان فلسطینی را نیز یکی از هدف های اصلی خود می دانند. زیرا محمود عباس خواهان رسیدن به توافق صلح با اسرائیل است، ولی حماس و گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین، که توسط رژیم ایران برپا شده، از نابودی اسرائیل سخن می گویند و از کمک های کلان نقدی و تسلیحاتی رژیم ایران برخوردار هستند.

مقامات اسرائیلی و کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل می گویند که توقف همکاری های امنیتی بین اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطین در درجه نخست به خود فلسطینیان آسیب می رساند، زیرا حکومت محمود عباس را در معرض تعرضات حماس و جهاد قرار می دهد.

خبرنگاران اسرائیلی می گویند که حتی مقامات ارشد امنیتی و سیاسی در کرانه باختری نیز با قطع این همکاری مخالفت می ورزند و می گویند که بدون ادامه این همکاری، فلسطینیان حتی نخی و سوزن نیز نمی توانند به سرزمین خود وارد کنند و ممکن است حتی شیر گاو برای خوردن نداشته باشند.

سپاه پاسداران، در بیانیه ای که به منظور ابراز حمایت از قطع همکاری های امنیتی فلسطینی – اسرائیلی انتشار داده، از جمله نوشت: «این تحولات «نشان می‌دهد راهبرد محور مقاومت با طلایه‌داری جمهوری اسلامی ایران در ادامه حمایت از انتفاضه قدس تا پایان اشغالگری به دستاوردهای تعیین‌کننده‌ای نائل آمده است».