سپاه پاسداران از توقیف کشتی های ماهیگیری صنعتی در نزدیکی چابهار خبر داد

نیروی دریایی سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه ای از توقیف دو فروند کشتی صید صنعتی در چابهار، خبرداد . فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت:  هیچ کشتی صیادی بدون مجوز سپاه پاسداران اجازه صید ترال در آب‌های کمتر از ۱۲ مایل را ندارد و این نوع صید در خلیج فارس ممنوع است.

در این اطلاعیه آمده است:  دو فروند کشتی صید صنعتی ترال در محدوده آب‌های منطقه چابهار و کنارک ،که مشغول ماهیگیری در صیدگاه ماهیگیران بومی بودند؛ توسط یگان دریایی ندسا در چابهار توقیف شدند.

در ادامه این اطلاعیه  امده است که توقیف این شناورهای صید ترال با نظارت کامل  اطلاعاتی بسیج دریایی با حکم قضایی دادستان کنارک صورت گرفت این  شناورها  حامل بیش از ۸۰ تن انواع ماهی بودند.

در این اطلاعیه نگفته اند که این کشتی ها متعلق به چه کسانی می باشد.اما  منابع محلی می گویند که این کشتی ها متعلق به صیادان چابهار و کنارک است.

صیادان بومی  در این باره گفته اند: سپاه پاسداران با انعقاد قراردادی با شرکت های چینی مجوز صید ماهی به کشتی های آنان  داده است و از آنان حمایت می کند و در مواقعی که انان مشغول صید هستند اجازه نمی دهند که ما به دریا برویم .

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با تایید فعالیت کشتی های چینی در منطقه ادعا کرد: ما با کشورهای دیگر هم اینگونه رفتار می کنیم .اخیرا نیز سه فروند کشتی چینی در بندر تجاری باهنر توقیف شده است و هم اکنون در حال پیاده کردن ماهی‌های صید شده هستیم.

‎  ‎در هفته گذشته نیز تصاویری از صید کشتی های چینی با استفاده از سیستم های شوک برقی در رسانه های اجتماعی منتشر شد که با واکنش های زیادی روبرو شد و سپاه قویا  آن را تکذیب کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود:  مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی‌های چینی وجود دارد، آنان صید را از طریق  کانتینر های منجمد شده به خارج کشور می فرستند. این در حالی که نیروی دریایی سپاه باره ادعا کرده است که تمامی تحرکات دریایی را در منطقه تحت کنترل داریم.