سپاه پاسداران از دو حمله با موشک و پهپاد علیه “دشمنان رژیم” خبر داد، ولی مکان حمله و هویت گروه ها را مشخص نکرد

هدف موشک های شلیک شده، نقطه ای در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق بوده است

سپاه پاسداران با انتشار بیانیه ای از دو حمله موشکی و پهپادی علیه مواضع مخالفان رژیم در فاصله بیش از ۵۷۰ کیلومتری از خاک ایران خبر می دهد. ولی مشخص نساخته که هدف های بمباران شده در کدام کشور قرار داشته و علیه چه گروهی صورت گرفته است.

با این همه در بیانیه سپاه گفته شده که این حمله به منظور انتقام گرفتن از تشکیلاتی بوده که به مسؤولیت حمله تروریستی هفته پیش در اهواز متهم شده اند.

در این حمله، که نشان ضعف رژیم در تامین امنیت مردم تلقی شد، ۲۹ تن کشته شدند و بیش از ۶۰ تن زخمی گردیدند. سازمان تروریستی داعش مسؤولیت حمله را به عهده گرفت و گروه موسوم به الاحواز ارتباط خود با آن را تکذیب کرد.

با این حمله، رژیم ایران ادعا کرد که عاملان و آمران این سوءقصد تروریستی، ایالات متحده و اسرائیل بوده اند. رژیم در همان حال، عربستان سعودی و امارات عربی متحده را به طراحی و اجرای حمله متهم ساخت.

در بیانیه سپاه آمده است که شش فروند موشک بالستیک میان برد را به سوی هدفی که در فاصله بیش از ۵۷۰ کیلومتری خاک ایران قرار دارد شلیک کرده، ولی از اصابت موشک ها به هدف و یا شمار تلفات و میزان آسیب گزارشی نداده است.

ئر همان بیانیه گفته شده که هفت فروند پهپاد تهاجمی رژیم مواضع یک گروه از مخالفان حکومت را بمباران کرده است. در این مورد نیر به کشوری که هدف حمله قرار گرفته و مواضعی که بمباران شده، اشاره ای نگردیده است.

شبکه تلویزیونی المیادین که با هزینه حکومت ایران برنامه پخش می کند، در گزارش خود گفت که این حملات، هشداری به اسرائیل، عربستان سعودی و ایالات متحده محسوب می شود.

منابع خبری می گویند که هدف موشک های شلیک شده، نقطه ای در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق بوده است.

این واقعیت که حمله از طریق موشک هایی انجام گرفته که از خاک ایران شلیک شده، ممکن است نشان عدم توانایی رژیم ایران به انجام یک حمله زمینی به این مکان بوده است.

معلوم نیست اگر گروهی که مورد ادعای رژیم ایران است و حتی نام آن اعلام نشده، در خاک سوریه پایگاه دارد، پس چگونه توانسته است رزمندگان خود را برای انجام سوءقصد تروریستی، به خاک ایران بفرستد.

2 دیدگاه‌

  1. یه سوال چطور حکومت ایران اجازه می دهد ه خودش اینطوری دست درازی به هر سمت و سو کند اما جهان تو خوابه خرگوشی ایران دارد با تهدید و زور عمل می کند اما انها طبل توخالی هستند ایران اسلامیهمیشه با این تاکتیک پیش می رود دست را پیش بگیر که پس نیفتی این رجز خوانی امروز حکومت اسلامی ایران حاصل سیاستهای غلط اروپا و دولت محترم اوباما بوده هست پس همه امروز قدر دونالد ترامپ را باید بدانند . امریکا باید حکومت اسلامی را سرجاش بنشاند جهان داره به این نتیجه میرسه که حکومت اسلامی ایرانی خطرناکه پس بجنبند و فرصت بیشتر ندهند اینطور پیش رود دیگر هیچ کشوری به حرف امریکا گوش خواهد کرد و همه راه حکومت اسلامی ایرانی را در پیش برد دیکتاتوریزم و خفقان و یاغی گری پیش خواهند برد . خود دانید

  2. در حال حاضر در جهان از اسلام به عنوان دین خشونت و خفقان و دینى که کشور را تا ابد جهان سوم نگه مى کند یادمى شود و این است چهره اسلام در جهان

Comments are closed.