سپاه پاسداران از پهپادهای جدیدی رونمایی کرد ، ولی کارشناسان نسبت به درستی اطلاعات در مورد توانایی آن ها تردید دارند

کارشناسان اسرائیلی، در این زمینه می گویند که حکومت ایران پس از اعلام ساخت ناوشکن سَهند، اکنون می کوشد پهپادهای جنگی تولید کند که بتوان از عرشه این ناوشکن آن ها را به پرواز در آورد و به مواضع دشمن حمله برد

سپاه پاسداران در ایران امروز (دوشنبه) نوع جدیدی از پهپادهای نظامی خود را به معرض نمایش گذاشت و اعلام داشت که برخی از آن ها ماموریت های اطلاعاتی دارند، ولی برخی دیگر به منظور حمله به هدف های دشمن می باشد.

کارشناسان اسرائیلی، در این زمینه می گویند که حکومت ایران پس از اعلام ساخت ناوشکن سَهند، اکنون می کوشد پهپادهای جنگی تولید کند که بتوان از عرشه این ناوشکن آن ها را به پرواز در آورد و به مواضع دشمن حمله برد. این کارشناسان گفتند که رژیم ایران بزودی استقرار این نوع پهپادها را در عرضه رزمناو خود اعلام خواهد کرد.

هفته پیش، برایان هوک مقام آمریکایی که مامور اجرای تحریم ها علیه حکومت ایران می باشد، شماری از موشک های ساخت حکومت ایران را که توسط حوثی ها در یمن شلیک شده بود، به خبرنگاران نشان داد، و همزمان اعلام داشت که رژیم در یمن نیز پهپادهایی به کار انداخته که به کمک آن ها می کوشد امنیت عربستان را متزلزل سازد.

هنوز معلوم نیست که پهپادهای ساخت سپاه پاسداران تا چه حد می تواند به دشمن آسیب برساند. ولی کارشناسان می گوید که کاربرد پهپادها در جنگ داخلی در یمن چندان چشمگیر نبوده است.

برایان هوک، حکومت ایران را متهم ساخت که جنگ داخلی در یمن را به صحنه آزمایش پهپادهای ساخت خود مبدل ساخته و بدین سان خون مردم یمن را می ریزد تا بتواند جنگ افزارهای جدید خود را آزمایش کند.