سپاه پاسداران انتظار دارد بر صنایع خودرو سازی ایران نیز مسلط شود و قطعات تولید کند

 

پس از خروج شرکت های فرانسوی از صنعت خودرو ایران صنعت اتومبیل سازی ایران فلج شد اما به تازه گی رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادعا کرده است که  وزارت دفاع مشکل قطعات حساس خودرو را حل کرد.

به گزارش روابط عمومی سپاه، پاسداران سپاهی  محمد باقری در بازدید از سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در جمع مدیران و کارکنان این مجموعه گفته بود که : وزارت دفاع در مسئله قطعات حساس خودرو ورود و بخش زیادی از مشکل را حل کرد.

وی افزود : تا پیش از انقلاب، کشوری بودیم که عمده محصولات صنعتی را در بخش نظامی و غیرنظامی از خارج وارد می کردیم، اما با روی کار امدن حکومت ایران  و اعمال تحریم‌ها ، توانسته ایم با وجود متخصصان کشور خود کفا شویم .

با خروج آمریکا از توافق هسته ای با حکومت  ایران، بخشی از تحریم های پیشین این کشور از جمله تحریم صنایع خودروسازی ایران از نیمه مرداد دوباره از سرگرفته شد و بعضی از شرکت های بزرگ خودروسازی بین‌المللی از جمله پژو-سیتروئن و رنوی فرانسه که با شرکت های ایرانی قرارداد همکاری داشتند، به فعالیت خود در ایران پایان دادند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز در ایران اسلامی صنایع دفاعی پیشران و پیش برنده بخش زیادی از صنایع کشور هستند در تولید هواگردها، در تولید موشک‌ها، پهپادها، و بسیاری از تجهیزات جانبی دیگر، موفق بوده ایم.

پاسدار باقری گفت: این اقدامات ارزشمند به خوبی نشان داد که تحریم‌ به عنوان یک فشار شکننده نسبت به ملت ایران و نیروهای مسلح می‌تواند به فرصتی برای پیشرفت برای حرکت به سمت قله‌های اقتدار و قدرتمندی یک کشور اسلامی و سربلند به نام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

وی افزود: ایجاد بازدارندگی و اقتدار دفاعی در جهانی که با تحریم درها را به روی ما بسته اند، جز از مسیر تحقیق بومی و اتکا به دانشمندان جوان خود و تولید کامل تجهیزات در داخل کشور امکان پذیر نخواهد بود و امکانات وارداتی نمی‌تواند ما را به آن اقتدار برساند.

شماری  از فعالان صنعت خودرو علت  کاهش تولید خودرو در ایران را وابستگی خودروسازی ایران به کشورهای دیگر و  به مسائل دیگری مانند کمبود تخصیص ارز، ترخیص ضعیف قطعات از گمرک اشاره می‌کنند که در پی آن تولید قطعاتی در این کشور تولید می‌شود پایین آمده و در نتیجه تولید کاهش یافته است.

یک دیدگاه

  1. اره دیگه هی بدزدید و پولتان را هر چه بیشتر در بانکهای اجنبی ذخیره کنید. انها هم از این پول ها استفاده میکنند و کشورانشان را به پیشرفت بیشتر میرسانند. سیاست از این بهتر!!؟

Comments are closed.