سپاه پاسداران بار دیگر مواضع پیشمرگه های کرد مخالف رژیم را در ناحیه مرزی با عراق و ترکیه  هدف “حملات توپخانه‌ای” قرار دادند.

نیروهای سپاه پاسداران یک روز پس از کشته شدن سه تن از نیروهای مرزبانی ایران بر اثر درگیری با افراد مسلح ناشناس در استان آذربایجان‌غربی از حمله توپخانه‌ای به مناطق مرزی در اقلیم کردستان عراق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،  نیروهای زمینی سپاه پاسداران در اقدامی تلافی‌جویانه مواضع پیشمرگه های کرد  مخالف حکومت را  در آن سوی مرزهای شمال غرب ایران ،  به توپ بستند.

روز گذشته، خبرگزاری پلیس نیز گزارش داد که سه مرزبان ایرانی در درگیری با گروه های مسلح  مخالف رژیم ایران  به مرزهای شمال غرب کشور کشته شدند.

در این گزارش آمده است که  گروهان مرزی «تکور» در استان آذربایجان غربی با پیشمرگه های کرد درگیر شد و تلفاتی را برای مرزبانی ایران بر جای گذاشت.

معمولا درگیری‌ها در استان آذربایجان غربی و کردستان با گروه‌های مسلح مخالف رژیم ایران  از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و اعضای حزب حیات آزاد کردستان، موسوم به پژاک، اتفاق می‌افتد.

سایت حزب دمکرات کردستان ایران نیز  گزارش داده بود که از شامگاه ‌پنج‌شنبه ۸ آبان ارتفاعات «بربزین» در استان کردستان هدف «حملات توپخانه‌ای» قرار گرفته است.

حکومت  اسلامی ایران این گروه‌های مسلح کرد را به «تجزیه‌طلبی»، «تروریسم» و «ارتباط با بیگانگان» متهم می‌کند.

از سوی دیگر، این گروه‌ها نیز رژیم اسلامی  را به نقض حقوق کردها در ایران متهم می‌کنند و می‌گویند هدف‌شان پیگیری حقوق کردها است.