سپاه پاسداران برای قهرمان نمایی، ادعا می کند که یک حمله سایبری بزرگ را با موفقیت خنثی کرده است

مقامات حکومت ایران هنوز در ارتباط با خبر حمله سایبری مورد ادعای سپاه پاسداران، جزئیات بیشتری را منتشر نکرده اند و معلوم نیست تا چه اندازه این ادعا درست باشد. فرمانده قرارگاه سایبری خاتم الانبیاء، پاسدار مصطفی ایزدی  گفته بود: در روزهای گذشته یک حمله سایبری بزرگ به زیرساخت‌های کشور خنثی شد.

پاسدار ایزدی در این باره گفت: دشمن همچنان به دنبال حمله سایبری به زیرساخت‌های هسته‌ای، آب، برق و امثال آن است.وی افزود: در هر حال، در حوزه سایبری که سه بخش اعم از زیرساخت، حوزه اطلاعات و حوزه شناختی، حرکت‌های خوبی را انجام داده‌ایم.

پاسدار ایزدی گفت: یکی از خلاهایی که بارها رهبری بدان اشاره کرده‌اند نداشتن شبکه ملی اطلاعات است البته الان گفته می‌شود گام‌هایی برداشته شده و در این زمینه هم کارهایی شده است.

این مقام ارشد سپاه پاسداران گفت: آخرین چیزی که داشتیم سر قضیه بنزین بود که در سال ۹۶ هم تکرار شده بود و به گفته وی  دشمن از راه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وارد شد که به هر حال محل اصلی اطلاعات و داده‌ها در داخل کشور دست ما نیست، شبکه‌ها بیرون کشور مستقر هستند.و در این زمینه ما ضعیف هستیم . از این طریق  لطمه‌های زیادی به ما وارد شد و برای مدتی مجبور به قطع اینترنت شدیم.

حکومت ایران در اوج اعتراضات آبان ماه ، برای جلوگیری از انتشار اخبار مربوط به  سرکوب و کشتار و بازداشت مردم اینترنت را قطع کرد.

پاسدار ایزدی گفت:  اعتراضات آبان به ما هشدار داد و با توجه به تجربیاتی که در این دوران کسب کردیم در صورت تکرار چنین شرایطی اینبار با آمادگی بیشتری مقابله می کنیم. واز ظرفیت های  صداوسیما و همچنین مجموعه‌هایی که در دولت هستند، نهادهای انقلابی و امثال آن، استفاده می کنیم

این مقام ارشد سپاه گفت:  آمریکا و رژیم صهیونیستی بدون عمل فیزیکی و تنها با جنگ سایبری به دنبال آسیب به مراکز هسته‌ای ما هستند؟ ما یک دور این را داشته‌ایم؛ در نطنز اینها عملیات سایبری انجام دادند. یعنی یک چیزی که خودشان زیاد از آن می‌گویند یکی از عملیات‌های بزرگ سایبری کاری است که ویروس استاکس‌نت در نطنز انجام داد، حالا سیری که طی کرده بحث خودش را دارد. ولی یکی از مراکز هسته‌ای ما با این مسئله مواجه شده است.

پاسدار ایزدی افزود: بزرگترین  مرکز فرماندهی سایبری آمریکا در بحرین است.