سپاه پاسداران به بمباران نواحی کردنشین غرب ایران و همچنین مراکز آن ها در عراق ادامه می دهد

این بار سپاه پاسداران  با ارسال پهپادها به روستاهای ایران و به حریم هوایی عراق، مقر احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان را مورد حمله قرار می دهد

سپاه پاسداران حکومت اسلامی تایید کرد که یک بار دیگر مراکز تجمع نیروهای چریکی کرد ایرانی در خاک عراق را هدف حمله قرار داده و اعلام کرد که بخشی از این حملات با کمک پهپادهای بمب افکن بوده است. رژیم ایران برای مجازت گروه های چریکی کرد، با این اقدام، یک بار دیگر حق حاکمیت عراق را پایمال کرد و از تجاوز به حریم هوایی عراق رویگردان نشد.

به موازات آن، منابع خبری کرد می گویند که در داخل کردستان ایران نیز، توپخانه سپاه پاسداران به آتشباری علیه مزارع روستائیان کرد و نقاطی که تصور می کند سنگرگاه چریک ها می باشد ادامه می دهد.

علت ظاهری از سرگرفتن این حملات، کشته شدن چند تن از افراد سپاه پاسداران به دست چریک هایی است که خود را “عقاب های زاگرس” می نامند. هیچیک از سازمان های شناخته شده کرد، مسؤولیت این ترورها را به عهده نگرفته، ولی این امر مانع آن نشده که سپاه پاسداران مزارع کردها و نقاط سکونتی آن ها را هدف حمله های خونین قرار دهد.

آگاهان می گویند که حکومت ایران هر سال در فصل داشت و برداشت کشاورزان و کوچ ایلات بە کوهستان‌های کردستان، بە بهانەهای مختلف از جمله وجود نیروهای پیشمرگە در کوهستان ها به آتشباری سنگین عله آن ها می پردازند.

این بار سپاه پاسداران  با ارسال پهپادها به روستاهای ایران و به حریم هوایی عراق، مقر احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان را مورد حمله قرار می دهد.

سپاه پاسداران روز گذشته (آدینه ) در اطلاعیه‌ای از گلوله‌باران کردن مقرهای چریک های کرد  در روستاهای کردستان ایران و حاشیه مرزهای اقلیم کردستان عراق با استفاده از پهپادهای مهاجر ۶ و بمب های قائم خبر داد.  فرماندهی نیروهای پیشمرگە کردستان هم با صدور اطلاعیه‌ای توپ‌ باران رژیم اسلامی ایران را تایید کرد.

در اطلاعیه سپاه آمده است:  این حملات در ادامه هشدارهایی بوده که به اقلیم کردستان عراق داده شده چرا که این اقلیم تروریست‌ها  را در داخل خاک خود آموزش و سازماندهی می کند تا در آینده به شکل تیم‌های تروریستی وارد خاک حکومت ایران شوند و عملیات خرابکارانه انجام دهند . کنند .

مجلس اقلیم کردستان عراق بلافاصله بعد از حملات سپاه پاسداران مرتضی عبادی سرکنسول حکومت ایران در اربیل را به دلیل حملات توپخانه‌ای ایران به خاک اقلیم احضار کرده و از حکومت ایران خواست که به حملات توپخانه‌ای خود به مناطق کوهستانی اربیل که موجب رعب و وحشت در میان مردم شده است را  پایان دهد و به مرزهای همسایگی احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فارس دیروز (آدینه ) سپاه پاسداران با  انتشار فیلمی که از سیمای حکومت اسلامی پخش شده بود، ادعا کرد  که سپاه برای اولین بار از گلوله‌های ۱۵۵ میلیمتری لیزری ساخت ایران برای گلوله‌باران مناطقی از روستاهای کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق استفاده کرده است.

آسو حسن‌زاده، معاون دبیرکل حزب دموکرات کردستان در این باره گفت: در این حملات دستکم ۱۵ تن از کادرهای اصلی حزب کشته و  نزدیک به ۴۰ تن در حمله موشکی سپاه زخمی شدند . دبیرکل‌های فعلی و پیشین حزب هم در بین مجروحان هستند.

معاون دبیرکل حزب دموکرات کردستان افزود:  فشارهای خارجی و اعتراض‌های سراسری مردم، رژیم اسلامی را از آینده خودش نگران کرده و این نظام از پیشمرگان کرد که فعالیت تشکیلاتی دارند، انتقام می‌گیرد و بقای خودش را در سرکوب می‌بیند».

آسو حسن‌زاده گفت : مسئوولان و مقام های اقلیم کردستان در مقابل این حملات با جدیت برخورد نکردند می‌گوید: چرا که  جمهوری اسلامی در کل عراق و در اقلیم کردستان نفوذ زیادی دارد. هرچند نیروی نظامی ندارد اما کسانی را دارد که با تامین مالی از سوی حکومت  ایران برایشان کار می‌کنند. بیشتر ماموران اطلاعات دولتی و سپاهی در منطقه مستقر هستند و همه ی ما را شناسایی کرده اند

وی در پایان گفت: « دولت اربیل به خاطر نداشتن راهبرد روشنی برای محدود کردن دامنه مانور حکومت  اسلامی، و ترس از قدرت او در منطقه، فرصت دخالت و خرابکاری‌های بیشتری به رژیم ایران داده است ».

شاهو حسینی، نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در اروپا گفت: اقدامات حکومت ایران در روزهای اخیر بیشتر به دلیل مخالفت با همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق بوده است.

وی گفت : کردهای اقلیم به خاطر موجودیت‌شان اراده‌ای قوی برای انجام رفراندوم منطقه اقلیم کردستان عراق میزبان احزاب کرد ایرانی از جمله حزب دمکرات و حزب کومله کردستان ایران است. این موضوع سبب اختلاف اقلیم و جمهوری اسلامی ایران بوده است.

خامنه‌ای پیشتر در دیدار با نخست وزیر عراق گفته بود:  «جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان همسایه، با برخی زمزمه‌ها مبنی بر برگزاری همه‌پرسی برای جدایی یک بخش از عراق مخالف است و دامن‌زنندگان به این موضوع را مخالفان استقلال و هویت عراق می‌داند باید به شدت با آنان ».

گفتنی است حکومت ایران سال گذشته نیز در همین فصل پس از موشک باران مواضع حزب دموکرات کردستان عراق با  پهپادهای سپاه به شناسایی منطقه پرداختند و این نخستین مرتبه است که نیروی زمینی سپاه در یک عملیات برون مرزی، پهپادهای خود را در نقش رزمی بکار گرفته و تصاویر منتشر شده از این عملیات نشان می‌دهد که پهپادهای مهاجر۶ با استفاده از بمب‌های قائم اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار داده‌اند.

3 دیدگاه‌

  1. پاسدار!!!! تو دزد و خائن هستی و همگی اتان پاسداران ابر دزدان! ای سپاه پاسداران، به راستی که نماد ننگ ایران هستید!!

  2. نیروهای کرد باید ازسایر نیروهای ضد حکومت فاشیست جمهوری اسلامی ایران کمک بگیرد وگرنه آش همان است وکاسه همان تا ابدالدهر.

Comments are closed.