سپاه پاسداران به جای دولت  برای کنترل قیمت ها در بازار، “قرارگاه ۱۷ ربیع” تشکیل داد  

پاسدار حسین سلامی،  فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه نشست هماهنگی و هم افزایی ظرفیت های سپاه و بسیج و دستگاههای نظارتی و اجرایی برای کنترل قیمتها و مبارزه با گرانفروشی ها اعلام کرد:   به دستور رهبری برای  کنترل قیمت ها و مبارزه با گرانفروشی ها و کمک به مردم ، سپاه اقدام به تاسیس  قرارگاه “هفدهم ربیع” در حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی دولت کرد.

او افزود: این قرارگاه با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صمت، دادگستری و دادستان کل کشور و همه دستگاه های نظارتی و امنیتی که در این مساله درگیر هستند، تشکیل شد.

پیشتر نیز یحیی رحیم صفوی هم‌زمان با تمجید از سپاه پاسداران، گفته بود: «گاهی به نظر می‌رسد که اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد». یک نماینده اصولگرا هم، گفته بود “یک رئیس جمهور نظامی” مشکلات کشور را حل خواهد کرد.

فرمانده کل سپاه افزود:  در این جلسه ای نحوه و سازوکار مشارکت همه نهادها برای کنترل زودهنگام و موثر قیمت هایی که بی رویه بالا رفته است را مورد بررسی قرار دادیم، تا اقدامات  لازم آغاز شود.

پاسدار سلامی افزود:  مباحث بسیار خوبی در این جلسه رد و بدل و تصمیماتی از جمله تشکیل قرارگاه های عملیاتی مورد نیاز در وزارتخانه های سمت و جهاد کشاورزی هم گرفته شد.

فرمانده کل سپاه افزود: از همین فردا، تمامی تصمیمات عملیاتی می شود، در این جلسه مقرر گردید بین  وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی  و بسیج تعامل و هماهنگی نزدیکی برقرار شود، در واقع بسیج نقش خودش را در نظارت و بازرسی و در خصوص عرضه مستقیم کالا به مردم  تعریف و بر عهده خواهد گرفت.

او گفت: سپاه ظرفیت های متنوعی در اختیار دارد که در این موضوع برای کمک به این دو وزارتخانه بسیج خواهد کرد تا کار به خوبی پیش برود.