سپاه پاسداران به حملات خود علیه مردم  کرد نشین ایران همچنان ادامه می دهد

 

جمهوری اسلامی ایران این گروه های مسلح کرد را به «تجزیه‌طلبی»، «تروریسم» و «ارتباط با بیگانگان» متهم می‌کند

بدنبال درگیری مسلحانه  بین گروه های کرد مسلح مخالف حکومت ایران با سپاه پاسداران در کردستان یک نیروی سپاه پاسداران کشته شد.

قرارگاه حمزه سپاه پاسداران دیروز (آدینه ) اعلام کرد در درگیری نیروهای مرزداری سپاه با افراد مسلح به گفته آنان ضد انقلاب در نزدیکی شهرستان سروآباد در استان کردستان تعدادی از این افراد مسلح کشته و مجروح شدند و مقدار قابل‌توجهی سلاح و مهمات آنان به دست نیروهای سپاه منهدم شده است همچنین یک نیروی سپاهی به نام هادی اجاق نیز کشته شده است.

استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه طی سال های اخیر شاهد درگیری نیروهای امنیتی ایران با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و اعضای حزب حیات آزاد کردستان، موسوم به پژاک بوده است.

جمهوری اسلامی ایران این گروه های مسلح کرد را به «تجزیه‌طلبی»، «تروریسم» و «ارتباط با بیگانگان» متهم می‌کند. از سوی دیگر، اما این گروه‌ها هم جمهوری اسلامی را به نقض حقوق کردها در ایران متهم می‌کنند و می گویند هدف‌شان پیگیری حقوق کردها است.

سخنگوی مرکز تحقیقات استراتژیک عراق درگفت و گو با  “الاخباریه” گفت : دخالت رژیم ایران در منطقه وارد فاز جدیدی شده است و مسئولان دولت عراق فاش کردند که رژیم ایران در تلاش برای تصرف عراق است.

غازی فیصل تصریح کرد: رژیم اسلامی ایران در اقدامی تازه در تلاش برای حذف افسران رده بالای ارتش عراق است.

غازی فیصل افزود: «دخالت‌های ایران و تلاش برای  تسلط بر عراق، همه زمینه‌ها را شامل شده و هیچ امیدی برای عراقی‌ها نمانده تا به آن دل خوش کرده و یارای مقابله با تسلط ایران را داشته باشند».

فیصل گفت : این مشکلات عراق را به علت  ضعف حکومت، وجود شبه نظامیان و توافق مخفیانه ‎احزاب با رژیم تهران دانسته، وهمچنین گفته است: همه این دلایل باعث می‌شوند تا کشور به کلی تحت تسلط نیروهای رژیم ایران درآید.

وی افزود: رژیم اسلامی ایران با حمایت از گروه تروریستی حشد شعبی، در تلاش است به هر قیمتی وضعیت داخلی عراق را با آشفتگی روبرو کند.

فیصل در پایان گفت: نقش رژیم ایران در بی ثباتی و برهم زدن امنیت کشورهای منطقه و حمایت این رژیم از گروه‌های تندرو، بطور مداوم نارضایتی و نگرانی مسئولان رده بالای کشورهای منطقه را در پی داشته است.

2 دیدگاه‌

  1. بی احترامی به حقوق کردها بی احترامی به کشور ایران است. سپاه پاسداران خائن خیلی رژیم ملاها را گردن کلفت کرده اند.

  2. این مطلب دیگر آشکارا حمایت از تروریست ها وتروریزم است وتبعات خودرادارد. درجنگ بادواعش هم ازهمین تیترها دیده می شد که گویی ایران شیعه باسنی ها درافتاده است، ولی طولی نکشید که باآغازقتل عام سنی ها به دست دواعش وموضع گیری علماء وقیام مردم کشورهای عربی معلوم شد که دواعش نه تنها سنی نیستند واصلا دین ندارند، بلکه از طرف گروه های شیطان پرست ونژادپرست واشرارواوباش غربی وبادلایل سیاسی تغذیه می شوند.

Comments are closed.