سپاه پاسداران: «توانسته ایم اخلالگر در رادار دشمن و همچنین دستگاه ها راداری جدید بسازیم»

سپاه پاسداران از طراحی و ساخت دو دستگاه نظامی خبر داد و آن ها را با نام های “پاد اخلالگر” برای اخلال در سامانه های راداری  دشمن و “جستجوگر ضد رادار” برای انواع پهپادها و موشک های ضد رادار سخن گفت.

روابط عمومی سپاه در توضیح این دو دستگاه گفت: پادِ اخلالگر باندِ پهن وسیله‌ای است برای اخلال در سامانه‌های راداری تا کارایی آنها کاهش یابد. این اخلالگر در رادار سامانه پدافندی و جنگنده‌ها و ناوها عمل اخلال را انجام می‌دهد .

در ادامه گفته که سامانه جستجوگر ضد رادار با باند S مناسب برای انواع پهپادها و موشک‌های ضدرادار می‌باشد.

این سامانه دارای توانایی جستجوی رادارها در باند S می باشد و رادارهای موجود در منطقه جلوی خود را در دسته بندی و آشکار می نماید و سپس بر روی رادار مورد نظر به صورت انتخابی و یا خودکار قفل کرده  و پس از قفل روی هدف، اطلاعات لازم جهت هدف قرار دادن رادار مورد نظر به عملگرها و یا واحد کنترل پهپاد و یا موشک صادر می شود.

در سال های اخیر، سپاه پاسداران در تلاش برای ترساندن دشمن از آن چه که قدرت تهاجمی و دفاعی خود می نامد، تقریبا هر هفته از یک دستاورد نظامی جدید خبر می دهد.

آشنایان امور نظامی می گویند که منشاء تقلید سپاه پاسداران در تولید وسایل دانش بنیان، کپی برداری از کره شمالی و چین است که هر دو فاقد تکنولوژی مدرنی می باشند که اسرائیل و کشورهای غربی از آن برخوردار هستند.

یک دیدگاه

  1. اره ماهواره هاتون هم دیدیم که چطور به فضا میفرستید.

    کار هر خر نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد و مرد کهن! پس حالا هی خزانه کشوری را با خریدن بنجل به باد هوا بدهید!!؟؟

Comments are closed.