سپاه پاسداران جاده های ارتباطی با نقطه مرزی پشامگ را برای جلوگیری از تردد بلوچ ها بست

سپاه پاسداران در اقدام دیگری برای افزایش سرکوب علیه مردم بلوچ، همه جاده های ناحیه مرزی پشامگ را بست تا از رفت و آمد اهالی بلوچ در آن نقطه جلوگیری کند

به گزارش رصد بلوچستان، نیروهای سپاه مرصاد و نیروی انتظامی حکومت  در راستای جلوگیری از تردد سوخت بران به نقطه صفر مرزی پیرکور پشامگ شهرستان راسک و فروش سوخت توسط خودشان به آن سوی مرز، جاده ها را بسته اند.

در این گزارش آمده است که نیروهای نظامی رژیم  در حالی مسیرهای تردد سوخت بران را مسدود کردند که آنها خود با استفاده از خودروها خودشان در حال انتقال سوخت به آنسوی مرز هستند.

رژیم ایران  با این اقدام ضربه شدیدی به معیشت و اقتصاد خانواده ها وارد خواهد کرد که در ادامه  می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر وضعیت کنونی منطقه وارد کند.

نبود شرایط اقتصادی و اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان و همچنین جلوگیری از سوخت بری توسط نیروهای مرزبانی در شرایطی که مردم به نان شب محتاج هستند وضعیت را بسیار نگران کننده کرده است.

در ادامه این خبر آمده است که سپاه در این منطقه دست به بازداشت گسترده شهروندان بلوچ زده است ، به گزارش رصد بلوچستان نیروهای اطلاعات سپاه  روز گذشته با یورش به منزل یک شهروند در خاش، او را بازداشت کردند. “پرویز شهنوازی” در حالی بازداشت شد که دوران محکومیت خود را سپری می کرد.

همچنین بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن نیز با انتشار بیانیه ای درباره کشتار اقلیت های دینی در ایران اعلام کرد که رژیم تهران دهها تن از اعضای اقلیتهای مذهبی، به‌خصوص بلوچ ها و عربهای اهواز را در هفته‌های اخیر به‌قتل رسانده است.

در ادامه این بیانیه آمده است : اقلیتهای مذهبی به‌صورت فزاینده‌یی فعالیت‌های ضد رژیم را انجام داده‌اند و این موج اعتراضات در سه سال اخیر در استانهایی که اقلیتها زیاد هستند، متمرکز بوده است…

در پی شلیک مستقیم  نیروهای نظامی  رژیم ایران بر دهها تن از سوخت بران بلوچ  در مرز پاکستان،  و کشته و مجروح شدن بیش از ۲۳ تن از آنان،  آخرین موج اعتراضات در  استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت

این بنیاد نوشته است که اقلیتهای مذهبی ایران ساکن فقیرترین استانها و از سطح پایین‌تر آموزش و بهداشت نسبت به قلب کشور برخوردار هستند… به‌عنوان مثال سیستان و بلوچستان فقیر ترین استان است و بدترین وضعیت بیکاری و بدترین نرخ باسوادی را دارد ،بیسوادی بیداد میکند…

در پایان این بیانیه امده که کردها و بلوچها مدت زیادی شورش کرده‌اند و به‌رغم افزایش سرکوب عربهای اهوازی، مکررا حملات علیه نیروهای سپاه پاسداران را انجام می‌دهند.