سپاه پاسداران خبر شکایت از خبرگزاری رسمی حکومت  به خاطر انتشار مصاحبه جنجالی با یکی از فرماندهان ارتش را تکذیب کرد

سپاه پاسداران خبر شکایت  از خبرگزاری رسمی حکومت  به خاطر انتشار مصاحبه جنجالی با یکی از فرماندهان ارتش را تکذیب و رد کرد

خبرگزاری ایرنا پیشتر مصاحبه‌ای با حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران منتشر کرد که دقایقی بعد فوری از سایت این سامانه خبری حذف شد. انتشار مصاحبه دریادار سیاری که از فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی سپاه انتقاد کرده بود و از کم رنگ بودن نقش ارتش در کشور گفته بود،  تبعات زیادی را  برای این رسانه ایجاد کرد.

مهدی محمودیان از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب روز گذشته (یکشنبه ) ۲۱ تیر ۹۸ در توییترش خبر داد که “پنج نفر از مدیران و خبرنگاران” خبرگزاری ایرنا به خاطر انتشار این مصاحبه “با شکایت سپاه و وزارت اطلاعات” احضار و برای آنان پرونده تشکیل شده است.

کوتاه مدتی بعد،  رمضان شریف، سخنگوی سپاه در واکنش به این خبر گفت:  “برخی اخبار مشکوک و جهت‌دار در فضای مجازی” در این باره منتشر شده اما سپاه از ایرنا شکایت نکرده و “اخبار کذب منتشره مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.”

این در حالی که محمودیان، گفته بود که ماموران امنیتی علاوه بر احضار و تشکیل پرونده برای پنج مدیر و خبرنگار ایرنا، لپ‌تاپ و وسایل ارتباطی بعضی از این افراد را ضبط کرده‌اند.

گرچه سپاه پاسداران موضوع شکایت این نهاد از ایرنا را تکذیب کرده اما اشاره‌ای به احضار و تشکیل پرونده برای خبرنگاران و مدیران ایرنا نکرده است.

همچنین تارنمای خبری  ایران وایر نیز در این زمینه نوشته بودند  که   بازجویی از یکی از خبرنگارانی که در گفت‌وگو با حبیب‌الله سیاری حضور داشته با هماهنگی “محمدرضا نوروزپور”، مدیرعامل جدید ایرنا و در اتاق شخصی ایشان صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده است که در این بازجویی چند ساعته ماموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران از این خبرنگار بازجویی کرده‌اند.

ایران وایر نوشته است: چندین بار تلاش کرده تا با  محمدرضا نوروزپور، مدیر عامل خبرگزاری ایرنا برای پرسش درباره این موضوع ارتباط برقرار کند اما  بی نتیجه بوده است. او تنها به گفتن جمله «مصاحبه نمی‌کنم» اکتفا و تماس تلفنی را قطع کرد.

دریادار حبیب الله سیّاری، معاون هماهنگ‌کنندۀ ارتش گفته بود که رسانه‌های رسمی در ایران به ویژه صدا و سیما که وی با صفت «بی وجدان» از آن یاد کرده، هرگز به مقام و موقعیت ارتش بهاء ندادند.

سرلشکر سیّاری گفته بود که ارتش برخلاف سپاه و بسیج، هرگز در پی بهره برداری تبلیغاتی از وظایف خود نبوده است و برخلاف سپاه و بسیج ارتش هیچگاه مایل نبوده که اقدام های آن جنبه تبلیغاتی پیدا کند و به ویژه اینکه هیچ ارتش جدّی در جهان هرگز چنین کاری نمی کند.