سپاه پاسداران در دومین روز رزمایش ” پیامبر اعظم ” دست به حملات موشکی و پهپادی علیه اهداف فرضی زد

سپاه پاسداران در دومین روز رزمایش ” پیامبر اعظم ” دست به حملات موشکی و پهپادی علیه اهداف فرضی در خلیج‌فارس و شلیک موشک‌های بالستیک از عمق زمین کرد.

در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه پاسداران که در آب‌های خلیج همیشه فارس و تنگه هرمز برگزار شد، پهپاد‌های نیروی هوافضای سپاه با حمله به ناو هواپیمابر شبیه‌سازی شده،  پل فرماندهی این ناو را مورد هدف قرار دادند.

نیروی دریایی ارتش ایالات متحده این اقدام نیروهای سپاه پاسداران در هدف قرار دادن یک ماکت ناو هواپیمابر که بر اساس نمونه آمریکایی ساخته شده بود، رامحکوم و این رفتار رژیم ایران  را «غیر مسئولانه» توصیف کرد.

نیروی دریایی ارتش آمریکا افزود:  مانور نظامی حکومت  ایران که روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد،«عملیات ائتلاف در منطقه را مختل نکرد و هیچ تاثیری بر عبور و مرور آزاد تجاری در تنگه هرمز نداشت».

نیروی های هوافضای سپاه پاسداران در این رزمایش با  شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین به رویارویی با دشمن فرضی پرداختند .

سپاه پاسداران در این مرحله از رزمایش هواپیما‌های سوخو ۲۲ سپاه، اهداف از پیش تعیین شده در جزایر فارور را به وسیله بمب‌های بالدار مورد هدف قرار داده و منهدم کردند.

حسین سلامی ، فرمانده کل سپاه پاسداران که به رجز خوانی شهرت دارد گفت:  سیاست های ما برای صیانت از منافع حیاتی حکومت اسلامی دفاعی است،به این مفهوم که ما از ابتدا به هیچ کشوری تهاجم نخواهیم کرد، اما در تاکتیک و عملیات کاملا تهاجمی هستیم.

پاسدار سلامی افزود:  سطح رزمایش‌های سپاه را وسیع و با سناریو پردازی بر اساس دشمنان واقعی بود. توسعه تجهیزات و تسلیحات ما منطبق بر تهدید و شناخت واقعی از نقاط ضعف و قوت دشمن بوده و رزمایش‌های سپاه با هدف اطمینان از صیانت مقتدرانه از منافع حکومت اسلامی  برگزار می شود.

همچنین، سپاهی، غلامعلی رشید،  فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا نیز گفت:  به دشمنان‌مان هشدار می‌دهیم که به طور قطع هزینه بی‌ثبات نشان دادن حکومت اسلامی را پرداخت خواهند کرد.

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران افزود:   نیروهای مسلح حکومت اسلامی  با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و مولفه‌های قدرت‌ ،در زمان و مکان مناسب ،پاسخ محکم و قوی به تهدیدات و اقدامات بی‌ثبات ساز دشمن خواهند داد.

یادآور می شود: یک پنجم صادرات نفت جهان از این آبراه استراتژیک عبور می‌کند و حکومت  اسلامی بارها تهدید خود مبنی بر بستن این تنگه را مطرح کرده است.

حسن روحانی نیز پیشتر گفته بود: اگر جلوی صادرات نفت ایران گرفته شود نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد