سپاه پاسداران مرحله نهایی رزمایش موشکی – دریایی خود را با آوردن ماکت رزم ناو آمریکایی به تنگه هرمز آغاز کرد

رزمایش دریایی سپاه پاسدران با نام “پیامبر اعظم ۱۴

سپاه پاسداران اعلام داشت مرحله نهایی یک رزمایش دریایی را با نام “پیامبر اعظم ۱۴ ” از بامداد امروز (سه شنبه) در آبهای خلیج فارس و هرمزگان وغرب تنگه هرمز آغاز کرده است.
سپاه در این مانور، نیروی دریایی و قدرت موشکی خود را شرکت داده و از این رو، آن را “رزمایش مشترک” نام نهاده و در یک اقدام تحریک آمیز، ماکت یک رزمناو آمریکایی را نیز به حوزه مانور آورده است.
ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی در گذشته ساخته شده ولی چند روز پیش به محل مانور آورده شد.

 در تصاویر منتشرشده در رسانه های حکومت، از جمله قایق‌هایی به تصویر کشیده شده‌اند که از آنها موشک به سمت اهداف دشمن فرضی شلیک می‌شود. یکی از این اهداف ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی است که پیش از این اعلام شده بود نیروی دریایی سپاه آن را برای تمرین نظامی به تنگه هرمز برده است.

رزمایش دریایی سپاه پاسداران با نام “پیامبر اعظم ۱۴

سپاه پاسداران با این اقدام تحریک آمیز می خواهد چنین تداعی کند که هدف از رزمایش، آمادگی برای رویارویی نظامی با ارتش آمریکا می باشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز پیشتر با انتشار یک تصویر ماهواره‌ای از این عملیات نشان داده است که چطور ماکت ناوهواپیمابر ساختگی حکومت ایران ابتدا با امواج مصنوعی تولید شده توسط حرکت یک قایق تندرو تکان می‌خورد و سپس توسط یک کشتی از بندرعباس به سوی تنگه هرمز کشیده می‌شود.

ماکت ناوهواپیمابر ساختگی حکومت ایران

در اطلاعیه سپاه پاسداران آمده است: مرحله نهایی رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم ۱۴ با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوا فضای سپاه پاسداران با رمز «یا علی بن ابی طالب» برگزارشد.
سپاه پاسداران اداعاکرده است که در این رزمایش برای نخستین بار عملیات رصد منطقه رزمایش با استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره نور صورت می پذیرد.
عباس نیلفروشان، معاون عملیات سپاه در این باره گفت: در این رزمایش دفاع ضد موشکی بالستیک و کروز انجام شده و از برخی تجهیزات و سلاح های غافلگیر کننده مانند موشک‌های برد بلند بالستیک با قابلیت اصابت به اهداف شناوری متجاوز در دور دست استفاده شد.
او در ادامه مدعی شد که در این رزمایش دفاع ضد موشکی بالستیک و کروز انجام شده و از برخی تجهیزات و سلاح های غافلگیر کننده مانند موشک‌های برد بلند بالستیک با قابلیت اصابت به اهداف شناوری متجاوز در دور دست استفاده شد.