سپاه پاسداران کارگاه تولید سکوهای موشک‌انداز در سوریه احداث کرد

به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، سپاه پاسداران با کمک شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق طی ساعات گذشته در مناطقی از سوریه گارگاه‌هایی برای ساخت سکوهای موشک‌انداز احداث کرد.

دیده بان حقوق بشر در ادامه  تاکید کرد که سپاه پاسداران و نیروهای حشد الشعبی عراق آزمایشات عملی برای پرتاب موشک از این سکوها را انجام داده‌اند

این نهاد نوشته است:  سپاه پاسداران منطقه غرب فرات را به یک “مستعمره ایرانی” در خاک سوریه تبدیل کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که  این کارگاه‌ها تولید سکوی‌های موشک‌اندازه محلی در سوریه را از اوایل ماه ژوئن و اواخر ماه مه گذشته زیر نظر متخصصان ایرانی آغاز کرده‌اند.

دیده بان حقوق بشر به نقل از منابع خبری نوشت :  شبه‌نظامیان در چارچوب این آزمایش‌ها، پرتابگرهای محلی را در بیابانهای المیادین و البوکمال نصب و تعدادی موشک محلی ایرانی را برای آزمایش به سمت عمق کویر پرتاب کردند.

دیده بان سوریه در ادامه بر اساس مدارکی که بدست آورده گفت: این مستندات نشان می دهد که  سپاه و حشد الشعبی در حال ساخت موشک اندازهایی برای پرتاب موشک‎های ساخت ایران در منطقه المیادین هستند. عملیات تولید در منطقه نظامی «الرحبه» واقع در منطقه «المزارع» انجام می‌شود. این منطقه بزرگترین منطقه تجمع ایرانی‌ها و شبه نظامیان تابع سپاه در حومه شهر المیادین است.

این نهاد حقوق بشری نوشته است : بر همین اساس روند تولید طی چند روز گذشته آغاز و ده‌ها موشک‌انداز برای پرتاب موشک‌های زمین به زمین ساخت ایران ساخته شدند. اکنون با توجه به اینکه حکومت  ایران در حال حاضر عملا مبارزه‌ای با داعش نمی‌کند، این نگرانی برای مردم سوریه ایجاد شده   که چرا ؟حضور موشکی سپاه پاسداران در این کشور پررنگ تر شده است  .