سپاه پاسداران که به جنایت علیه مردم متهم است، اکنون می گوید که به حمایت از محرومان به اقدام پرداخته است

 سپاه پاسداران هرزگاهی چند در تلاش است تا با نشان دادن قدرت اقتصادی مردم را به سوی خود جذب کند و به نوعی اعلام کند که دولت تاکنون نتوانسته است شرایط مناسب زندگی را برای آنان فراهم کند

سپاه  پاسداران، که به جنایات جنگی علیه مردم معترض ایران متهم گردیده، اکنون می کوشد از طریق یاری رسانی به محرومان کشور، به عملیات ظاهرا انسان دوستانه دست بزند.  در یک اقدام نمایشی سپاه پاسداران اعلام کرد که با هدف حمایت از محرومان دو هزار و ۲۹۴ طرح سازندگی محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی با حضور پاسدار حسین سلامی افتتاح شد.

گفته شده است که این طرح ها ساخت و مرمت خانه محرومان، مدارس، مساجد و اماکن بهداشتی و درمانی، فرهنگی و ورزشی، ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی، ساخت خط انتقال آب کشاورزی، مرمت و لایروبی قنوات و احداث چاه آب را شامل می‌شود.

سپاه پاسداران هرزگاهی چند در تلاش است تا با نشان دادن قدرت اقتصادی مردم را به سوی خود جذب کند و به نوعی اعلام کند که دولت تاکنون نتوانسته است شرایط مناسب زندگی را برای آنان فراهم کند.

سایت خبری سپهر آزادی در این باره نوشته است : مردم تنگدست ایران با این پروژه ها ی مقطعی نمی توانند امور زندگی خود را بگردانند  .در روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸، درست وقتی مردم وسط خیابان بودند و در اعتراض به سفره‌های خالی‌شان کشته می‌دادند، خبرگزاری مهرنزدیک به سپاه پاسداران  از برگزاری نشست “سادات جهان اسلام” در هتل آزادی تهران خبر داد.

قائم‌مقام معاونت بین‌الملل بیت رهبری نیز گفته بود: “طبق بررسی‌ها حدود ۷۰میلیون سیّد در دنیا داریم که در آینده رشد چشم‌گیری خواهند داشت. و در این روز همانند سایر پریز و بپاش های حکومت، مبالغ هنگفتی را صرف این فرمایش ها کردند در حالیکه مردم گرسنه از نبود نان در سفره شان به تنگ آمده و در خیابان ها دست به اعتراض زده بودند .

پاسدار سلامی پیشتر گفته بود: مردم ایران در شکستن دشمنان هنرمندند…هر چه فشار اقتصادی دشمن بیشتر شود مردم مصمم‎تر از پیش ایستادگی می‌کنند.

کاربری در فضای اجتماعی در پاسخ به پاسدار سلامی نوشته : نه سردار! این صدای “شکست دشمن” نیست، صدای شکستن ستون فقَرات مردمی است که سزاوار اینهمه فقر نبودند. فردا که نظام‌تان فرو ریخت در کتابها می‌نویسند قصه حکومتی را که دهان‌ها را بست تا بتواند دزدی کند و به  کشتار و سرکوب خود برای بقا حکومت اش ادامه دهد .