سپاه پاسداران گروه “پزشکان بدون مرز” را از ایران اخراج کرد و به جایشان چریک‌های حزب‌الله فعال هستند

گروه “پزشکان بدون مرز”، به دستور سپاه پاسداران از ایران بیرون شده اند .چون سپاه می خواهد بر اریکه قدرت سوار و بر همه امور کشور مسلط باشد. سپاه در حالی پزشکان حرفه ای داوطلب را از ایران اخراج می کند که برای مقابله با کورونا گروهی افراد بی تجربه لبنانی را به کار گرفته است.

سفیر حکومت ایران در فرانسه‎ دو روز پیش (یکشنبه ) از اعزام دو محموله و ۹ پزشک با دو هواپیمای چارتر از سوی سازمان پزشکان‌بدون مرز به ایران خبر داده و از آن استقبال کرده بود، اما این خبر فوری با هشدار چند مقام حکومتی و نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، مشاور وزیر بهداشت از مخالفت با استقرار تیم اعزامی پزشکان بدون‌مرز در ایران خبر داد و اعلام کرد که « فعلا نیازی به برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهاى خارجى نیست و این حضور منتفی است».

این تصمیم در حالی گرفته شده است که هیات اعزامی پزشکان بدون مرز وارد ایران شده است.

آرش نجمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نیز دو روز پیش ( یکشنبه) گفته بود که سازمان پزشکان بدون مرز در حال احداث و راه‌اندازی بیمارستان صحرایی مقابله با کرونا با ظرفیت ۴۸ تخت در بیمارستان امین اصفهان است.

در گزارش ها آمده است که این واحد درمانی صحرایی ۵۰ تخته با هواپیما از مرکز لجستیک سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه حمل شده و قرار بود یک تیم متشکل از ۹ پزشک و متخصص سازمان یاد شده در مجتمع بیمارستان امین اصفهان مستقر شود.

پاسدار حسین شریعتمداری، نماینده علی خامنه ای در نشریه  کیهان، در این باره گفته که پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند.سئوال این است که این خطا و یا دستکم , این بی احتیاطی خطرناک نسبت به جان و سلامت مردم را چه کسانی مرتکب شده اند و آیا  آمدن آنها با غرض همراه نیست ؟!

پاسدار شریعتمداری افزود: «آمریکا می‌داند که در ایران جایی ندارد و حضورش ناممکن است ولی آیا فرانسه همواره با توطئه‌های آمریکا علیه ایران اسلامی همراه نبوده است و آیا مکرون با صراحت اعلام نکرده است که از تمامی طرح‌های آمریکا علیه کشورمان حمایت می‌کند؟»

در شبکه های اجتماعی نوشته شده: این سخنان نابخردانه شریعتمداری در حالی بیان شده که پزشکان بدون مرز سازمانی غیرانتفاعی بوده و زیر نظر دولت فرانسه نیست و تنها مقر آن در این کشور است.

علی خامنه ای نیز پیشتر گفته بود: «ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود…یا اگر کسی را به عنوان درمان‌کننده و پزشک بخواهید بفرستید، ممکن است او بخواهد بیاید اینجا، اثر عملی سمّی را که تولید کرده‌اند از نزدیک ببیند».

سازمان پزشکان بدون مرز از مهم‌ترین نهادهای بین‌المللی است که در بحران‌های جهانی به کشورهای مختلف کمک می‌کند.

این سازمان در سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰ در استان سیستان‌وبلوچستان حضور داشت و خدماتی به مهاجران افغانستانی و مردم بومی ارائه می‌کرد.