سپاه گفت که به علت خطر کورونا، “روز جهانی قدس” منتفی شود، ولی تعصب گرایان رژیم همچنان فشار می‌آورند

اظهارات ضد و نقیض مقامات حکومت ایران در باره برگزاری روز قدس ادامه دارد. در حالی که سپاه پاسداران اعلام داشته که به علت شیوع کورونا، این راهپیمایی نمایشی نباید امسال برگزار شود، برخی روحانیون افراطی همچنان می گویند که این راهپیمایی، نه تنها در شهرهایی که سفید و کم خطر اعلام گردیده، باید برگزار شود، بلکه در تهران و دیگر شهرهای موسوم به قرمز نیز نباید باطل گردد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حکومت ایران تاکید کرد: تحت هر شرایطی مراسم روز قدس حتی در مناطق قرمز باید برگزار شود! این در حالی که  سخنگوی سپاه پاسداران گفته بود که  “راهپیمایی روز قدس” امسال به دلیل شیوع کرونا در هیچ شهر ایران به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود.

آخوند نصرت‌الله لطفی، گفت:  روز قدس تعطیل ناپذیر است و تحت هر شرایطی این مراسم باید برگزار شود. این روز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شهر‌های با موقعیت قرمز و سفید کرونایی در تمام کشور برگزار خواهد شد.

اخوندنصرت‌الله لطفی، در ادامه افزود:  در شهرهای با وضعیت سفید راهپیمایی مانند هر سال در مسیرهای مشخص‌شده برگزار می‌شود و برای سایر شهرها نیز گزینه‌های مختلف، مانند راهپیمایی به صورت خودرویی، فضای مجازی و تشکیل حلقه‌های کوچک انسانی در دست بررسی است.

راهپیمایی حکومتی موسوم به “روز قدس” در طول چهار دهه گذشته با صرف هزینه های گزاف در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می‌شود و در آن شعارهایی علیه موجودیت اسرائیل سرداده می‌شود.

آگاهان امور می گویند حکومت ایران به خاطر تبلیغات سیاسی جان مردم را به خطر می اندازد .جمهوری اسلامی  در حالی از ترور فلسطینی  دفاع می کند و سینه چاک می کند که عزیزترین فرزندان ایران را در زندان شکنجه و میکشند و کارجویان افغانی  شیعه را در رودخانه غرق می کنند.

شماری از رسانه های اجتماعی در این باره نوشته اند: از ۴۱ سال پیش تاکنون موضوع اسراییل‌ستیزی جزئی اساسی در سیاست خارجی و داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اما امسال نیز موضوع کرونا باعث لغو راهپیمایی روز قدس نشده است. تظاهراتی که هر سال با تبلیغات زیاد و با صرف بودجه‌ای هنگفت برگزار می‌شد.

مسئولان جمهوری اسلامی، می‌خواهند هر طور شده در این روز هزینه کنند!به طوریکه قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیشنهاد داد که راهپیمایی روز قدس در تهران به صورت “راهپیمایی خودرویی” برگزار شود!

وی گفته که “بر اساس این طرح خانواده‌ها سوار بر خودرو و رعایت فاصله اجتماعی در راهپیمایی شرکت خواهند کرد”.

همچنین یک روحانی دیگر به نام محمد حسن اختری که عنوان “رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین” را یدک می‌کشد گفت:  باید به هر نحو ممکن روز قدس را گرامی بداریم. نباید روی بحث اجتماعات خیلی تمرکز کنیم.

با استفاده از دیوارنگاری‌ها و بنرها می‌توانیم فضای مرتبط با روز قدس را در کشور ایجاد کنیم و یک حرکت نوینی را در این زمینه رقم بزنیم.

در ایران چندین سازمان وجود دارند که به نام حمایت از مردم فلسطین بودجه دریافت می‌کنند.

در جریان حمایت های بیدریغ مالی حکومت  ایران از فلسطینی ها بارها مردم اعتراض کرده اند .یکی از شعارهای مردم در تظاهرات سراسری در دی ۹۶ و آبان ۹۸ و در مقاطع مختلف اعتراضات کارگران و معلمان و بازنشستگان این بود: “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”بود.

مردمی که برای معیشت خود در تنگنا قرار گرفته‌اند، توقع دارند حکومت کشورشان نگاه به داخل داشته باشد و آن‌ها را ببیند. ولی گویا حکومت برایش موضوع اسرائیل‌ستیزی اهمیتی فراتر دارد، به نظر شما چرا چنین است؟

هر سال میلیاردها ، خرج چاپ پرچم اسراییل و امریکا می کنند، تا آنها را در روز قدس آتش بزنند و بدین صورت میلیاردها پول ملت را به اتش بکشند.

برخی کاربران در این باره نوشته اند: بجای این مسخره بازیها، با این پولها، که متعلق به مردم هستند، لااقل حقوق عقب افتاده کادر درمان در بیمارستانها را پرداخت کنید.