سیاستمدار تازه کار ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس، پس از مدتی سکوت، به حملات تبلیغاتی نتانیاهو علیه خود پاسخ می گوید

سیاستمدار تازه کار ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس، پس از مدتی سکوت، به حملات تبلیغاتی نتانیاهو علیه خود پاسخ می گوید

در اسرائیل، چهل و هشت روز مانده به موعد برگزاری انتخابات پارلمانی، رقابت بین شخصیت های سیاسی بالا می گیرد و به شکل حملات لفظی شخصی در می آید که مورد نکوهش همگان است و مردم می خواهند که به آن پایان داده شود.

در بازیگر اصلی در این کشاکش تبلیغاتی، بنیامین نتانیاهو در نقش رهبر حزب لیکود، و ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس به عنوان رهبر حزب نوبنیاد “توانمندی برای اسرائیل” می باشد.

آگاهان سیاسی می گویند که نتانیاهو در تبلیغات انتخاباتی خود می کوشد از بنی گانتس چهره یک فرد ضعیف را تداعی کند که حاضر است به فلسطینی ها امتیازات بیش از حد بدهد و امنیت اسرائیل را قربانی کند. حزب لیکود در چارچوب این سیاست، ادعا کرده بود که ژنرال بنی گانتس، جدود پنج سال پیش که ریاست ستاد کل ارتش اسرائیل را به دست داشت، حاضر شده بود همراه با آمریکاییان امتیازات زیادی به فلسطینی ها بدهد

ولی گانتس این ادعا را نادرست می خواند و آن را یک افترا تلقی می کند. ژنرال نیروهای ذخیره، موشه یعلون که او نیز رئیس ستاد کل بوده و سپس پست وزیر دفاع را به عهده گرفته بود، و اکنون همرز گانتس در حزب نوبنیاد او می باشد، ادعاهای نتانیاهو را نادرست خواند. حزب لیکود در روزهای اخیر مطالبی نیز علیه همسر بنی گانتس انتشار داده بود که خشم این سیاستمدار تازه کار را برانگیخت و موجب ابراز واکنش تهاجمی وی علیه نتانیاهو شد.

گانتس شب گذشته، در نکوهش رفتارهای نتانیاهو گفت که نخست وزیر کنونی او را به ضعف سیاسی و نظامی متهم می سازد، و این در حالی که گانتس در اونیفورم  سربازی، از امنیت اسرائیل دفاع می کرده و در گل و لای دراز می کشیده تا به تروریست های فلسطینی امکان عبور ندهد، نتانیاهو برای ادامه تحصیل در آمریکا به سر می برد و در همان حالی که گانتس در میدان نظامی جانفشانی می کرد، نتانیاهو در استودیوهای هنرپیشگی در هالیوود شیوه سخنرانی می آموخت و انگلیسی خود را تقویت می کرد.

مقامات حزب نوبنیاد “توانمندی برای اسرائیل” گفتند: این واقعیت که نتانیاهو در میان همه رقیبان انتخاباتی خود، بنی گانتس را هدف افتراهای زهرآگین قرار می دهد، نشان آن است که ای شخصیت سیاسی تازه کار را بزرگترین رقیب انتخاباتی خود می داند.

یک دیدگاه

  1. بنی گانتس عزیز من توصیه میکنم اصلا و ابدا وارد صحنه سیاسی اسرائیل نشو و کناره بگیر ، درود بر تو باد درودو برکت بر بنیامین نتانیاهو درودو برکت بر اسرائیل و اسرائیلیان .

Comments are closed.