سیاستمدار رژیم هشدار می دهد که “به دام آمریکا” که می خواهد رژیم ایران را به گفتگو بکشاند، نیفتند

ترقی گفت : با ابراز نظر و عقاید شخصی خود در باره سیاست خارجی و مسائل منطقه‌ای، در جنگ روانی به دشمن کمک نکنید.

ابراز نگرانی ها با عمیق شدن شکاف بین سران حکومت در مسایل سیاسی داخلی و خارجی بیشتر شده، حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در این باره می گوید :  صاحبان تریبون در پازل دشمن بازی نکنند.

حمید رضا ترقی، در واکنش به سخنان “فلاحت پیشه” بی آنکه نامی از او ببرد، گفت:صاحبان تربیون در حکومت، “نباید طوری اظهار نظر کنند که به گسترش جنگ روانی دشمن کمک کند” دقت کنید تا در  پازل دشمن بازی نکنید .

این عضو شورای مرکزی “حزب موتلفه اسلامی” حکومت افزود: این را بدانید، ” اظهارنظرهای شخصی شما  درباره مسائل منطقه‌ای، سیاست قابل اجرا توسط دولت یا نظام نیست”، تصمیم گیرنده ی اصلی، “علی خامنه ای”  است که نهایی شدن کار را به دولت اعلام میکند .

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، پیشتر گفته بود : “ایران مشکلات اقتصادی بسیار دارد،  ما خواهان جنگ نیستیم، بهتر است مذاکره کنیم”.

کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی، نیز در واکنش به سخنان “فلاحت پیشه” گفته است : “سیاست‌های راهبردی نظام” از سوی شورای عالی امنیت ملی تعیین و ابلاغ می‌شود، “اظهارات شخصی افراد حقیقی و حقوقی غیر مرتبط، تاثیری بر تصمیمات ذکر شده ندارد” و “فاقد وجاهت است”.

ترقی گفت : با ابراز نظر و عقاید شخصی خود در باره سیاست خارجی و مسائل منطقه‌ای، در جنگ روانی به دشمن کمک نکنید.آمریکا توانسته با تحرکات نظامی اخیرش در منطقه جنگ روانی بر علیه  ایران ایجاد کند که تا حدودی هم با توجه به واکنش های شما در داخل کشور موفق شده است پس سعی نکنید در پازل دشمن بازی کنید .

این فعال سیاسی موسوم به جریان اصولگرا افزود : مردم با مشاهده خسارات مالی دشمنان خود که هزینه‌های زیادی علیه کشورمان انجام داده‌اند، خوشحال می‌شوند ولی این مربوط به سلیقه ی مردم است و البته سیاست کلان در کشور نیست؛ بنابراین صاحبان تریبون‌ها باید به گونه‌ای اظهارنظر کنند که مورد سوء‌استفاده دشمنان قرار نگیرد.

گروه های زیادی در داخل حکومت اسلامی ایران وجود دارند که می گویند : کشور ایران وضعیت اقتصادی خوبی ندارد، مردم بسیار در فشار هستند و تحمل تحریم های جدید را ندارند ما باید با آمریکا مذاکره کنیم و به جز این راهی نداریم، ترامپ هم، در پیام اخیر خود گفته بود ایران به زودی به دور میز مذاکره باز خواهد گشت.