سیزده سال پیش، حزب الله لبنان از اسرائیل شکست سختی متحمل شد، ولی اکنون ادعای پیروزی می کند

حسن نصرالله در هر فرصتی اسرائیل را مورد تهدیدهای لفظی قرار می دهد و تنها مدافع رژیم ایران در صحنه بین المللی محسوب می شود

حسن نصرالله سرکردۀ حزب الله لبنان، در یک سخنرانی تازه، دوباره اسرائیل را مورد تهدید جنگی قرار داد و ادعا کرد که اگر ارتش اسرائیل یک بار دیگر قصد ورود به خاک لبنان را داشته باشد، حزب الله با پخش مستقیم، تانک های اسرائیلی را نابود خواهد کرد.

در هفته های اخیر این چندمین بار است که حسن نصرالله با این ادعا که در جنگ سیزده سال پیش در چنین روزهایی، توانسته است آسیب جدی به اسرائیل وارد آورد، در ضمن تهدید کرد که اگر رژیم ایران مورد حمله نظامی قرار گیرد، حزب الله با موشک هایی که از ایران گرفته، اسرائیل را با خاک یکسان خواهد کرد.

در حال حاضر گروه تروریستی حزب الله لبنان، تنها گروهی است که مرتبا خود را مدافع رژیم ایران در برابر حمله احتمالی آمریکایی معرفی می کند. هیچ کشور یا دولتی، تا کنون با رژیم ایران ابراز همدردی و همبستگی نکرده است.

حسن نصرالله در ادامه نطق خود به مناسبت سیزدهمین سالگرد جنگ دوم لبنان، از عملیات تروریستی فلسطینی علیه شهروندان اسرائیلی نیز به گرمی حمایت کرد و تروریستی را مورد تمجید قرار داد که دو روز پیش سوار بر اتومبیل دو برادر را که در انتظار اتوبوس بودند زیر گرفت و هر دو را به شدت زخمی ساخت.پ

نصرالله با اشاره به این که همه عاملان تعرض های تروریستی اخیر افراد جوان یا نوجوان بودند، آنها را “نسل آینده مقاومت” نامید و به تجلیل از آنان پرداخت. رژیم ایران و حزب الله لبنان واژه “مقاومت” را به جای عملیات تروریستی به کار می برند.

در جنگ دوم لبنان، که نصرالله و رژیم ایران آن را یک پیروزی می نامند، حدود یک میلیارد دلار به زیرساخت حزب الله در لبنان و خاک آن کشور زیان مالی وارد آمد.

محمد جواد ظریف در توییتر خود نوشت بود که حزب الله لبنان نشان داد که اسرائیل شکست پذیر است.

3 دیدگاه‌

  1. ماکسیم گورکی نویسنده روسی می گوید:” کسی که سه دشمن دارد بایستی با دوتای آنها سازش کند۰” اسرائیل هم در حال حاضر سه دشمن در کنار خود دارد یکی تروریست های عرب در نوار غزه که خود را فلستینی (فلسطینی شکل معرب آن) می نامند دیگری گروه حزب الله به سرکردگی حسن نصرالله ابر تروریست است و دیگری سوریه که بازوی رژیم ددمنش جمهوری اسلامی شده۰ اسرائیل سعی میکند با دوتای نخست سازش کند و چنانکه می بینیم با وجودیکه می تواند کار آنها را در یکی دو روز تمام کند کوتاه می آید۰ شیخ حسن نصرالله ملقب به
    «حسن موش» که مشخص نیست در کدام سوراخ خود را پنهان کرده دائم از این چرت و پرتها می گوید۰ خوب اگر مردی از سوراخت بیرون بیا! ولی سوریه را دائم زیر نظر دارد و بارها نیروهای تروریست در این کشور را گوشهایشان را تاب داده است۰ به هرحال کسی که از روی ضعف تروریست می شود باید دائم مانند خاله زنها زخم زبان بزند چون آدم ناتوان کاری به جز این از دستش بر نمی آید۰ ضرب المثلی از ایران باستان به جای مانده که می گوید: آتش سوخرا فرو نشست و باد شاپور وزیدن گرفت۰ آقای ظریف هم که توان حل کردن حتی یک مشکل کشور را ندارد باید از این چیزها بنویسد و اگر نه باید از ایشان پرسید آقای تحصیل کرده در آمریکا شما را به این کارها چه که بیایید از پیروزی کاذب ۱۳ سال پیش یک گروه تروریستی سخن بگوئید این موضوع به امروز چه ربطی دارد ؟ به هرحال کور وقتی که کاری ندارد می نشیند و مژه های خود را می کند!

  2. یکی از سوء برداشتها یا خودفریبی های رایج رهبران جمهوری آخوندی و وابستگان داخلی و خارجی آنها این است که شکستها را با ضرب و زور تبلیغات پیروزی جلوه بدهند. البته به مرور زمان، فقط خود تبلیغاتچی و تبلیغ کننده ها هستند که برای دلخوشی خودشان اینها را باور میکنند چون دیگر حنای آنها پیش مردم رنگی ندارد. از جمله “پیروزی” در جنگ عراق و جام زهر خوردن رهبر “پیروز” جنگ که حتما نشانه گرایش ماسوخیستی او بود وگرنه آدم شکست خورده خودکشی میکند و نه آدم پیروز! البته بعدها آمریکا آمد صدام را شکست داد اما جالب اینکه جمهوری اسلامی شکست صدام را به خودش نسبت میدهد!! این نگرش فقط مضحک نیست بلکه خطرناک است. در جنگهای اسرائیل در لبنان و غزه، اسرائیل هرگز امکان آن را از لحاظ رویکرد جامعه جهانی و حتی افکار عمومی مردم اسرائیل نداشته تا با تمام قوا و قوت طرف مقابل را سرکوب کند. به عنوان طرف قدرتمند، افکار عمومی داخلی و خارجی از دولت و ارتش اسرائیل انتظار داشته اند که خویشتنداری به خرج بدهد و دولت اسرائیل هم به خاطر ملاحظات سیاسی ناگزیر به محدودیت عملیات بوده است. اما این رویکرد باعث سوء استنباط جمهوری اسلامی و دیگران شده است و این نگرش بسیار خطرناک است. اگر روزی جنگی واقعی و تمام عیار بین اسرائیل و دشمنی مثلا لبنان یا جمهوری اسلامی روی دهد و اسرائیل منافع عالیه خود را در خطر ببیند، قاعدتا با حداکثر قدرت وارد جنگ میشود و نتیجه ای در پی دارد که با نتایج درگیری های محدود در لبنان و غزه قابل مقایسه نیست. در چنین شرایطی قطعا افکار عمومی داخلی اسرائیل از هر گرایش و جناحی از شدت عمل ارتش حمایت خواهد کرد و جامعه جهانی هم حق دفاع حداکثر ار خود را به اسرائیل خواهد داد. و اگرهم ندهد، طبیعی است که حکومت اسرائیل منافع عالیه کشورش را به ملاحظات دیپلماتیک ترجیح خواهد داد و از شدت عمل رویگردان نخواهد بود. البته باید اضافه کنم که من در هر حال با هر اقدام خشونت آمیزی چه رسد به جنگ مخالفم اما باید واقعیات وضعیت کنونی به کسانی مانند رهبران سیاسی و پاسداران نظامی جمهوری اسلامی تفهیم شود تا ملت و منافع ملت ایران را به خاطر توهمات معمول خود به مخاطره نیندازند.

  3. شماها که واقعا از نظر مالی برایتان بهتر است که دروغ درمانی کنید. البته ابله خود ملاها هستند که به شعور ایرانی ها توحین میکنند.
    ایا تو شکم گنده مفتخور که حقوق بگیر علی شیره ای هستی کاری جز یاوه گویی داریگگ؟

Comments are closed.