سیل به ۱۹ استان ایران خسارت شدید وارد کرد 

با ادامه بارش های شدید در ایران، ۱۹ استان ایران درگیر خسارات و مشکلات ناشی از سیل و آبگرفتگی شده‌اند، و ۹ تن از شهروندان این مناطق در اثر این حادثه جان باختند.

محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تایید این خبر گفت: استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، گلستان، هرمزگان، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان، خوزستان و یزد، استان‌هایی هستند که در روزهای اخیر دچار آبگرفتگی و سیل شده‌اند.

به گزارش رسانه ها و شبکه های اجتماعی  بیشترین آسیب‌های ناشی از سیل در نیمه جنوبی ایران گزارش شده و و طغیان رودخانه‌ها، خسارت‌هایی را به خانه‌های مردم و ساختمان‌ها وارد کرده است.

در این گزارش آمده است که  اکنون برخی از مسیرهای ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان بسته شده و طوفان و بارندگی در زرآباد حدود ۳۰ میلیون تومان به شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

در هرمزگان نیز خانه مسکونی ۶۹ خانوار در روستاهای مختلف شهرستان سیریک دچار آبگرفتگی شده که به نوشته ایرنا، این خانه‌ها دیگر قابل سکونت نیست.

در بوشهر نیز همچنان تنها مسیر ساحلی گناوه – بوشهر- ریگ و جاده روستایی کردلان- درویشی در محدوده شهرستان دشتی به دلیل آبگرفتگی مسدود است.

براساس برآورد اولیه، سیل اخیر در استان بوشهر ۳۸ میلیارد تومان به بخش راه‌ این استان خسارت وارد کرده است.

رسانه های خبری در ایران در این باره نوشته اند: افزایش خسارت‌ها در استان بوشهر به این دلیل است که رودخانه‌های جنوب کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس به سمت استان بوشهر سرازیر می‌شوند.

گزارش شده است که بیشترین حجم خسارت ناشی از سیلاب در این استان، در شهرستان ابرکوه و سپس در شهرستان‌های خاتم و تفت و بیشترین میزان بارندگی استان فارس در شهر کازرون ثبت شده است، اما سیل روزهای اخیر در مجموع به ۱۴ شهرستان استان فارس خسارت وارد کرد.