سی ان ان: «رژیم ایران به زودی به یک آزمایش موشکی جدید دست می زند».

 

به گزارش شبکه تلویزیونی آمریکایی سی‌ان‌ان: رژیم ایران در روزهای آینده اقدام به پرتاب موشک جدیدی خواهد کرد. مقامات امنیتی و وزارت دفاع ایالات متحده می‌گویند که ایران در حال افزایش برد و دقت موشک‌های خود است و این امر تهدیدی بالقوه علیه نیروهای آمریکایی در منطقه و متحدان آمریکا است

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان  مقام‌های آمریکایی با استناد به تصاویر محرمانه‌ به این ارزیابی رسیده‌اند که حکومت ایران  در روزهای آینده اقدام به شلیک یک موشک خواهد کرد که «احتمالا از سوی ایران به عنوان موشک ماهواره‌ بر، معرفی خواهد شد اما آمریکا آن را در راستای توسعه برنامه موشکی این کشور قلمداد می‌کند».

در این گزارش امده است که  اگرچه تهران ادعا خواهد کرد که پرتاب این موشک صرفا اهدافی صلح‌طلبانه دارد، اما در برنامه پرتاب این موشک از همان فناوری مورد نیاز موشک‌های بالستیک میان‌قاره‌ای استفاده شده است که به جمهوری اسلامی امکان حمله به خاک آمریکا در آینده را خواهد داد.

ایران هنوز واکنشی به گزارش سی‌ان‌ان نشان نداده اما کمتر از سه هفته پیش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات حکومت ایران ، در توئیترش نوشته بود که آزمایش‌های نهایی ماهواره مخابراتی ناهید ۱ به پایان رسیده است.

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا-فضای سپاه پاسداران، گفته بود : «دشمن با ارسال برخی وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ به ساختار تسلیحاتی کشور بود».

توافق برجام برنامه موشکی  حکومت ایران را ممنوع نمی‌کند و تنها از وی می خواهد  که از فعالیت‌هایی که به تولید، توسعه و نگهداری موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای منجر شود بپرهیزد.

پرزیدنت  ترامپ، پیشتر گفته بود  که به شدت از این توافق هسته‌ای انتقاد می‌کند یکی از دلایل خروج واشینگتن از برجام را عدم حل و فصل برنامه موشکی ایران عنوان کرده است

نزاع بین مقامات حکومت در افشاگری ابعاد دزدی های دولتی، همچنان شدیدتر می شود.

بدنبال بازداشت اکبر طبری، یکی از معاونین ارشد پیشین قوه قضاییه به اتهام پارتی بازی در پرونده‌های قضایی، افشاگری رسانه های داخلی ایران  علیه فساد اقتصادی  آخوند صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه پیشین حکومت ایران بالا گرفته است