سی ان ان: پدافند هوایی رژیم ایران، از بیم حملات پهپادی یا هواپیماهای جنگنده، در حال آماده باش است

شبکه تلویزیونی آمریکایی سی ان ان خبر داد که پس از انفجار در کارگاه تولید سانتریفیوژها در نطنز، اکنون مدتی است که پدافند هوایی رژیم ایران همچنان در حال آماده باش است. سازمان اروپایی هواپیمایی نیز به شرکت های هواپیمایی توصیه کرده تا آنجا که می توانند، از پرواز در حریم هوایی ایران خودداری ورزند، زیرا ممکن است هدف ضد موشک های سپاه پاسداران قرار گیرند و به سرنوشت هواپیمای اوکراینی مبتلا شوند.

برخی محافل ایرانی و خارجی ادعا می کنند که انفجار در نطنز به دنبال حمله هوایی توسط پهپادهای ناشناس بوده است و از این رو رژیم به پدافند هوایی خود دستور آماده باش داده، تا مبادا این گونه حملات از سر گرفته شود.

قطع پرواز هواپیمای مسافری از فراز ایران  ضربه اقتصادی دیگری بر حکومتی وارد می آورد که درآمد هنگفت نفت را از دست داده و ذخیره ارز خارجی آن به حداقل رسیده است.

در گزارش سی ان ان، با استناد به منابع نظامی گفته شده که ایالات متحده و کشورهای دیگر علائمی به دست آورده اند که نشان می دهند سامانه های پدافند هوایی ایران در حال آماده باش هستند.

این امر را می توان از طریق شناسایی امواج الکترونی کشف کرد که هنگام روشن بودن دستگاه های پدافندی به فضا فرستاده می شود.

اگر این خبر درست باشد، نشان از ترس شدید حکومت در شرایطی دارد که شهرهای زیادی در ایران متشنج است و بیم آن می رود که مردم دوباره به خیابان ها بیایند و با نیروهای سرکوبگر درگیر شوند.

رژیم ایران همچنان از سپردن اطلاعات چگونگی سقوط هواپیمای اوکراینی خودداری می ورزد و با آن که بارها قول داده که جعبه سیاه هواپیما را به فرانسه و یا یک کشور دیگر تحویل دهد، هنوز به این وعده عمل نکرده است و این امر نشان می دهد که رژیم ایران بیم دارد واقعیاتی افشا شود که مسئولیت مقامات حکومت در ارتکاب به این جنایت را سنگین تر کند.