سی سال پس از پایان جنگ با عراق، بنزین را در شهرهای بزرگ ایران دوباره جیره بندی می کنند

از امروز استفاده از کارت سوخت شخصی  یا همان کوپن های بنزین قدیم اجباری می‌شود و عملا، تامین بنزین برای خودروها، به همان شیوه جیره بندی دوران جنگ هشت ساله با عراق باز می گردد .

ایرنا نوشت: «بر اساس سیاست‌های دولت روحانی از امروز (سه شنبه )، تمام خودروهای بنزینی باید برای دریافت سوخت، از کارت سوخت خودرو خود استفاده کنند. تهران، کرج، اصفهان و تبریز چهار کلان‌شهری هستند که در مرحله نخست، استفاده از کارت سوخت شخصی در آنها (به جای استفاده از کارت سوخت جایگاه‌ها) اجباری می‌شود».

در این گزارش امده است :سایر کلان‌شهرها در مرحله دوم و بعد از حصول اطمینان از اینکه کارت سوخت به دست تمام صاحبان خودرو رسیده وارد این طرح می‌شوند و در نهایت سوخت‌گیری در تمام شهرهای کشور، تنها با کارت سوخت شخصی امکان‌پذیر خواهد بود.

حکومت ایران دوباره کوپن های قدیم بنزین را با نام جدید کارت سوخت شخصی به مردم باز می گرداند .

در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق، دولت جمهوری اسلامی برای در دسترس قرار دادن نیازهای اساسی مردم از سیستم کوپن استفاده می‌کرد، که شامل بنزین و اقلام غذایی از جمله گوشت، روغن، قند و شکر بود.

آگاهان می گویند که رژیم ایران بخش عمده ای از بنزین مورد نیاز را از کشورهای خارجی خریداری می کند، ولی با پائین آمدن ذخایر ارزی حکومت، چاره ای جز جیره بندی بنزین به هدف کاهش مصرف آن، در برابرشان باقی نمانده است