شاباک فاش ساخت که هاکرهای حکومت ایران اطلاعات تلفن دستی “بنی گانتس” را ربوده اند

 

 

سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) فاش ساخت که به یکی از شخصیت های کلیدی در صحنه انتخابات پارلمانی اسرائیل اطلاع داده که همه محتویات تلفن دستی او در معرض دستبرد نهادهای اطلاعاتی حکومت اسلامی ایران قرار گرفته است.

سخن از ژنرال دخیره بنی گانتس است که مهمترین رقیب سیاسی بنیامین نتانیاهو در انتخاباتی می باشد که قرار است چهار هفته دیگر برگزار شود و برنده او وظیفه تشکیل کابینه آینده کشور را به عهده بگیرد.

اکثر رسانه های همگانی اسرائیل امشب (پنجشنبه) نوشتند که سرویس امنیت داخلی (شاباک) اطمینان دارد که نهادهای اطلاعاتی حکومت ایران مسوول این کُد شکنی بوده اند.

به گفته منابع آگاه، اطلاعاتی که در تلفن دستی بنی گانتس وجود داشته، از جمله شامل اطلاعات شخصی او و همچنین نام و شماره تلفن افراد مختلف و متن مکاتبات او با افراد بوده است. این اطلاعات، حتث اگر محرمانه نباشد، می تواند مورد استفاده عناصر مغرض قرار گیرد.

از آن جا که احتمال دارد بنی گانتس پس از انتخابات عمومی اسرائیل ماموریت تشکیل کابینه آینده را به عهده بگیرد، اطلاعاتی که در تلفن او وجود داشته، ممکن است علیه او به کار برده شود.

از مدتها پیش این ارزیابی عرضه شده بود که حکومت ایران ممکن است در صدد برآید با انجام یک سلسله اقدامات تبلیغاتی با هویت جعلی افراد، در صدد برآید روی نتایج انتخابات اسرائیل تاثیر گذارد.

ورود به تلفن دستی مهمترین رقیب نتانیاهو ممکن است بخشی از این تلاش باشد.

در روهای اخیر حتی این نگرانی بیان شد که رژیم ایران در صدد برآید به کامپیوترهای گردآوری آراء رای دهندگان اسرائیلی رخنه کند و داده های ثبت شده را تغییر دهد.

با آن که رای گیری در حوزه های انتخاباتی اسرائیل به صورت ورقه است و شمارش آراء در حوزه های انتخاباتی نیز توسط افراد صروت می گیرد، ولی جمع بندی و نتیجه گیری از آراء سراسر کشور کامپوتری می باشد و بیم آن می رود که عناصر خارجی در صدد برآیند روی آن تاثیر گذارند و یا به تحریف داده ها بپردازند.

برای آن که جلوی تبلیغات حکومت ها و یا افراد خارجی در تبلیغات انتخاباتی اسرائیل گرفته شود، کمگانی فیس بوک تعهد کرده که تنها افرادی که شناخته شده اند و هویت آنها کاملا مشخص است حق دارند در صفحات فیس بوک خود دیدگاه هایی را درباره انتخابات اسرائیل عنوان کنند.

آنانی که به نام یک گروه یا تشکیلات ناشناخته مطالب انتخاباتی در فیس بوک قرار دهند، مسدود خواهند شد.

ینی گانتس همراه با دو تن دیگر از فرماندهان پیشین ارتش اسرائیل و یک شخصیت مشهور سیاسی به نام یائیر لپید، رهبری یک جبهه سیاسی را به نام כחול לבן یا آبی و سفید به عهده دارد. در آخرین نظر سنجی ها گفته شده که این گروه سیاسی ممکن است ۳۶ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان اسرائیل را به دست آورد، و این در حالی که بنا بر همان نظرسنجی، حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، دارای ۲۹ کرسی خواهد شد.

برخی کارشناسان امور سیاسی و اطلاعاتی بر این گُمان هستند که افشاگری شاباک، در مورد دزدیده شدن اطلاعات تلفنی بنی گانتس ممکن است در جریان رای گیری به بخت او آسیب برساند.

برخی رسانه های اسرائیلی نوشتند که در ساعات امشب (پنجشنبه) دو تن از بلندپایگان سرویس امنیت داخلی اسرائیل با بنی گانتس دیدار کردند و او را از دزدیده شدن اطلاعات داخل تلفن او آگاه ساختند.

به این پرسش هنوز پاسخ داده نشده که شاباک چگونه اطمینان دارد هاکرهایی که وارد تلفن شخصی گانتس شده اند، ماموران حکومت اسلامی ایران بوده اند.

 

 

یک دیدگاه

  1. این کار خود نتانیاهو بوده وگرنه جمهوری آخوندی سواد رخنه به سیستمهای آندروید و مخصوصا iOS اپل رو ندارن.نتانیاهو خواسته با این هک ،ضربه مهلکی به رقیب جدی خودش وارد کنه

Comments are closed.