شاهزاده ترکی الفیصل گفت: ایران و قطر با گروه القاعده همکاری دارند

شاهزاده ترکی الفیصل گفت: ایران و قطر با گروه القاعده همکاری دارند

شاهزاده ترکی الفیصل بن عبدالعزیز آل سعود، رئیس سابق سازمان اطلاعات کل پادشاهی عربی سعودی در گفتگو با شبکه تلویزیونی “العربیه” فاش ساخت که تماس‌های مستقیمی میان قطر ، ایران و القاعده درجریان بوده است .
رییس سابق اطلاعات کل سعودی افزود:  ایران و قطر در تعامل با سازمان “القاعده” و هم چنین  تشکیلات و گروه‌های تندرو دیگری که در مخالفت با دولت‌های کشورهای مورد نظرشان  فعالیت می‌کردند وبدینن طریق  تلاش می‌کردند تا سعودی و دیگر کشورها را مورد حمله قرار دهند.
شاهزاده الفیصل در این برنامه تلویزیونی گفت:  اسامه بن لادن، رهبر القاعده از عناصر این سازمان  خواسته بود که به ایران حمله نکنند چرا که تعدادی از اعضای خانواده‌اش دراین  کشور، بسر می برند.
وی  افزود:  ۱۸ سال پیش بود که حمایت‌های ایران از گروه القاعده  پس از حمله آمریکا به افغانستان آغاز شد و در همان ابتدا توافقی میان آندو برای هدف قرار دادن پادشاهی عربی سعودی حاصل شد.
رییس سابق اطلاعات کل سعودی در ادامه ای افشاگری اش گفت: قطر در تماس مستقیم با القاعده بوده است برای القاعده حمایت‌های مادی و لوجستیکی فراهم می کرد و تبدیل به پناهگاهی امن برای عناصر القاعده شده بود .
شاهزاده الفیصل درباره انگیزه‌های حمایت‌های قطر از گروه تروریستی القاعده گفت: «قطر از القاعده حمایت کرد چون به دنبال نقشی در عرصه بین‌المللی می‌گشت».
وی گفت: قطر از فعالان مخالف دولت بحرین، جبهه “النصره” و سوریه و هم چنین حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند.
رییس سابق اطلاعات کل سعودی افزود:  «ایران از انقلاب سوریه سوءاستفاده کرده و با بهانه کمک به بشار اسد، رأس رژیم سوریه، در این کشور دخالت مستقیم می‌کند».
شاهزاده الفیصل گفت:  از سوی وزیر خارجه ایران به خاطر حضور در کنفرانس مخالفان رژیم ایران در فرانسه، تهدید شده ام
وی در بخش پایانی گفتگوی خود با تلویزیون العربیه تاکید کرد که سعودی هیچ‌گاه در امور داخلی هیچ کشور دیگری دخالت نکرده است

2 دیدگاه‌

  1. شاهزاده ترکی الفیصل بن عبدالعزیز آل سعود چقدر شیک پوش و مؤدب است یک آدم حسابی در آل خامنه ای و بیت رهبری و کلاً ولایت فقیه نیست حتما القاعده الگو و راهنما است و آتش به اختیار را به بیت رهبری رهبری می کند.

  2. امروز یک بچه دبستانی هم می داند بانیان القاعده از کشور سعودی بودند و هستند هم ترکی که رئیس بخش جاسوسی سعودی بود مبالغی که خود و کشورش به القاعده داده میداند من متاسفم که شیک بودن ترکی زهره خلیلی را را این قدر فریفته ساخته تا برخلاف وجدان خود از جلادان القاعده سعودی و وحشیان القاعده که هزاران انسان را در سوریه افغانستان و یمن به خاک و خون کشانیده نادیده گرفت و از وی تمجید می کند

Comments are closed.