نامه شاهزاده رضا پهلوی به رییس سازمان بهداشت جهانی: در مورد کشتار جمعی مردم ایران توسط خامنه‌ای فورا تحقیق کنید

شاهزاده رضا پهلوی، با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان بهداشت جهانی، از او خواست در مورد اقدامات عامدانه رژیم ایران و شخص علی خامنه‌ای در خصوص کشتار جمعی مردم ایران در بحران کرونا فورا تحقیق کند.

شاهزاده رضا پهلوی در این مامه نوشت:

«جناب دکتر تدروس ادهانوم قبریسوس
مدیر کل سازمان بهداشت جهانی

وضعیت کووید-۱۹ در ایران به نقطه بحرانی رسیده است. بر اساس گزارش‌های متعدد از جمله گزارش رویترز، هر دو ثانیه، یک ایرانی به این ویروس مبتلا می‌شود و هر دو دقیقه، یک ایرانی بر اثر آن جان می‌دهد. در حالی‌ که این همه‌گیری جهانی باعث مرگ تعداد بسیاری در جهان شده است، دولت‌ها تلاش می‌کنند از پس تغییرات این ویروس برآیند، آخرین پیشرفت‌های علمی را به‌کار گیرند، و بهترین راهکارها را برای در امان نگه داشتن شهروندان‌شان اجرا کنند. اما آنچه در ایران می‌بینیم، نتیجه تلاش حکومت برای فائق شدن بر این بیماری نیست، بلکه، سوء مدیریت عامدانه، دروغ‌ها، و جرایمی‌ است که موجب کشتار جمعی در ابعاد یک جنایت علیه بشریت شده است.

آقای مدیر کل، امروز به‌طور کتبی از شما می‌خواهم رسما از جمهوری اسلامی، به‌عنوان یک عضو سازمان بهداشت جهانی، برای موارد زیر تحقیق به‌عمل آورید:

۱. ممنوعیت واکسن‌های تولید آمریکا و بریتانیا توسط علی خامنه‌ای، بر اساس نظریه‌های مضحک توطئه

۲. امتناع علی خامنه‌ای از کمک‌های بشردوستانه «پزشکان بدون مرز»

۳. دروغ‌های مقامات رسمی به سازمان بهداشت جهانی درباره ارقام صحیح مرگ‌ومیر مرتبط با کووید

۴. بدرفتاری مقامات رسمی با متخصصان سازمان بهداشت جهانی که برای کمک به مردم ایران آمده بودند. آنها متخصصان این سازمان را برای تبلیغ نظام سلامت جمهوری اسلامی تحت فشار قرار دادند

۵. مقامات رسمی به‌جای خرید واکسن‌، ۷۲۰ میلیون یورو را صرف خرید داروی رمدسیویر کردند

– این دارو هم‌اکنون با قیمت‌های نجومی در بازار سیاه به مردم درمانده ایران فروخته می‌شود.

– این مقدار پول می‌توانست برای خرید دست کم ۱۶۶ میلیون دوز واکسن استر‌زنکا استفاده شود، که برای واکسیناسیون ۸۳ میلیون نفر، عددی به مراتب بیشتر از جمعیت افراد بالغ در ایران، کافی می‌بود.

عملکرد جمهوری اسلامی در طول همه‌گیری، بیش از سوء مدیریت و بی‌کفایتی، در حقیقت نشانگر کمپین مرگباری علیه مردم ایران است. بیمارستان‌های ایران، به‌معنای واقعی کلمه، از اجساد سرریز شده است. ما از فاجعه‌ای در هراسیم که هنوز همه ابعاد آن برای ما مشخص نیست.

بسیاری از ایرانی‌ها به‌طور کتبی از سازمان‌های بین‌المللی، از جمله سازمان متبوع شما، برای کمک‌های مشخص، به‌ویژه تأمین واکسن، درخواست کرده‌اند. ما از کشورهایی چون ژاپن که در این زمان درماندگی و ناامیدی، دست دوستی به سوی مردم ایران دراز کردند سپاسگزاریم و از شما مصرانه می‌خواهیم بر تلاش‌های خود برای رساندن واکسن به مردم ایران، به‌طور مستقیم و بدون دخالت دولت ایران، بیفزایید. اما، ما همچنین نگرانیم که حکومت اقدامی در جهت تسهیل این‌گونه تلاش‌ها انجام ندهد.

سازمان بهداشت جهانی باید بی‌درنگ درباره این جنایت علیه مردم ایران تحقیق کند. تیم من آماده کمک است تا شما، همکاران‌تان، سازمان بهداشت جهانی و همه مقامات مربوط را به متخصصان ایرانی مرتبط کند تا بتوانند جزییات بیشتری از این کشتار وصف‌ناشدنی در اختیار‌تان بگذارند.

با احترام،
رضا پهلوی»