شاهزاده رضا پهلوی:انتخاب زادروز مجیدرضا رهنورد بعنوان روز ملی شیروخورشید هوشمندانه بود

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی نامگذاری  بیست و ششم خرداد ماه زادروز مجیدرضا رهنورد بعنوان روز ملی شیر و خورشید را گرامی داشته و آن را حرکتی هوشمندانه دانستند.

ایشان در پیام خود نوشتند:

ایران در درازای تاریخ خود، همواره بیشه شیران و دلیران بوده است؛ قهرمانانی که حتی در تاریک‌ترین روزهای این سرزمین، چون خورشید جاودان بر آسمان دل میهن‌پرستان نور امید تابانده‌اند. بی تردید، یکی از این قهرمانان، مجیدرضا رهنورد است؛ دلاوری خراسانی که نشان نامیرای شیروخورشید ایران را چون سند گویای میهن‌پرستی بر دست خویش حک کرد و نام و تصویر باشکوهش در ذهن و ضمیر ایرانیان جاودانه شد.

اوباش رژیم ضد-ایرانی و ناایرانی جمهوری اسلامی هرگز تصور نمی‌کردند که با شکنجه مجیدرضا و پنهان‌سازی آن نشان محترم بر آن دست قدرتمند، پیش از قتل ظالمانه‌اش، عملا در حال گره زدن نام او به یک روز ملی هستند.

انتخاب ۲۶ خردادماه، زادروز جاویدنام ‎#مجیدرضا_رهنورد به عنوان روز ملی شیروخورشید و ثبت آن در تقویم ملی ایران، انتخابی هوشمندانه و شایسته برای قدردانی از این فرزند دلیر میهن‌ است. به همه هم‌میهنان توصیه می‌کنم که این روز را به بهترین شکل گرامی بدارید، از آن ابزاری قدرتمند برای همبستگی ملی بیافرینید، و با حضور در برنامه‌هایی که به این مناسبت در سراسر جهان برگزار می‌شود، پرچم شیروخورشید را به نام ایران و ملت ایران به اهتزاز در آورید؛ که این پرچم، نماد ایستادگی ما در مقابل اشغال‌گران سرزمین مادری‌مان است.

پاینده ایران
رضا پهلوی

مجیدرضا رهنورد جوانی بود که در جریان خیزش ملی موسوم به جنبش مهسا توسط رژیم دستگیر و شکنجه گردید و دست چپ او بدلیل داشتن خالکوبی نشان شیروخورشید شکسته شد و با همان دست شکسته و چشمان بسته زمانیکه بازجو-خبرنگار رژیم از او پرسید که در لحظات آخر چه خواسته ای دارد مجیدرضا گفت که از مردم میخواهم که برای من اشک نریزند و بر آرامگاه من شادی کنند و قرآن پخش نکنند.

یاد و نام این قهرمان ایران گرامی باد.